PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA płaci za generalnych wykonawców

  • PAP    3 kwietnia 2013 - 15:47
GDDKiA płaci za generalnych wykonawców

Prawie 640 mln zł wypłaciła GDDKiA przedsiębiorcom pracującym przy budowie dróg, którym nie zapłacili generalni wykonawcy - poinformowała dyrekcja. Wnioski można jeszcze składać w krakowskim i rzeszowskim oddziale GDDKiA.
"Kwota wypłat dla wszystkich poszkodowanych sięga już prawie 640 mln złotych. Na konta przedsiębiorców wpłynęło prawie 540 mln zł w ramach określonej kodeksem cywilnym tzw. solidarnej odpowiedzialności. Pozostałe pieniądze - 99,4 mln zł - wypłacono na podstawie ustawy z dnia 28 czerwca 2012 r. o spłacie niektórych niezaspokojonych należności" - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: GDDKiA zapłaci podwykonawcom A1

Chodzi o specustawę uchwaloną w czerwcu ub.r. - poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. GDDKiA dochodzi z kolei pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili. Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego

"Wypłaty są realizowane przez GDDKiA systematycznie, niezwłocznie po uzupełnieniu przez wnioskodawców wymaganych dokumentów" - zaznaczyła GDDKiA w komunikacie.

Jak poinformowała Dyrekcja, poszkodowani przedsiębiorcy wciąż jeszcze mogą składać wnioski o wypłaty w oddziałach krakowskim i rzeszowskim. "W przypadku Podkarpacia ogłoszenie dotyczy projektu A4 Radymno-Korczowa, a termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 kwietnia br. W oddziale krakowskim zgłoszenia dotyczące odcinka Brzesko-Wierzchosławice mogą spływać do 16 kwietnia br." - poinformowano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.