PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na budowę trasy S3 Brzozowo – Rzęśnica. Kto wybuduje drogę?

  • PAP/KDS    18 sierpnia 2017 - 15:28
GDDKiA rozstrzygnęła przetarg na budowę trasy S3 Brzozowo – Rzęśnica. Kto wybuduje drogę?
Ponad 480 mln zł będzie kosztowała budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej Brzozowo – Rzęśnica (fot. gddkia.gov.pl)

Ponad 480 mln zł będzie kosztowała budowa dwóch odcinków drogi ekspresowej Brzozowo – Rzęśnica. Ich budową zajmie się firma Budimex.
W piątek (18.08) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na realizację dwóch odcinków S3 - do Brzozowa do Miękowa i od Miękowa do Rzęśnicy. Odpowiadać za to będzie firma Budimex, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę. Jeśli pozostali oferenci nie wniosą odwołań, podpisanie umowy nastąpi w październiku br.

Koszt budowy odcinka od Brzozowa do Miękowa wyniesie 360,5 mln zł, zaś od Miękowa do Rzęśnicy 126,2 mln zł.

Wykonawca ma 15 miesięcy na stworzenie dokumentacji projektowej i uzyskanie zezwoleń administracyjnych. Rozpoczęcie robót planowane jest wiosną 2019 r. Budowa ma trwać 19 miesięcy z wyłączeniem okresu zimowego. Zakończenie inwestycji nastąpi w maju 2021 r. Wykonawca daje 10-letnią gwarancję.

Efektem ma być powstanie 22,4 km dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obwodnicą miejscowości Brzozowo. Na odcinku 3,8 km zostanie gruntownie przebudowany dwujezdniowy odcinek drogi S3, który powstał w latach 70. ubiegłego wieku.

Realizacja tej inwestycji udrożni fragment drogi krajowej nr 3, na którym zwłaszcza w okresie wakacyjnym tworzą się korki sięgające wielu kilometrów. Zostanie zlikwidowane skrzyżowanie w Kliniskach Wielkich z przejściem dla pieszych, zastąpi je węzeł drogowy. Całkowicie przebudowany zostanie także węzeł Rzęśnica z DW-142, gdzie również w okresie wakacyjnym kierowcy skazani są na stanie w korkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.