GDDKiA szuka chętnych do budowy 56 km drogi S5

Bydgoski oddział GDDKiA ogłosił przetarg na projekt i budowę kolejnych odcinków drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy - Bydgoszcz - granica województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego o łącznej długości ponad 56 km.
GDDKiA szuka chętnych do budowy 56 km drogi S5
Inwestycja została podzielona na cztery zadania. Pierwsze to odcinek od węzła Aleksandrowo (z węzłem) do węzła Tryszczyn (z węzłem) o długości ok. 14,7 km. Drugie obejmuje odcinek od węzła Tryszczyn (bez węzła) do węzła Białe Błota (bez węzła) o długości ok. 13,5 km.

Trzecie zadanie to fragment trasy węzła Białe Błota (bez węzła) do węzła Szubin (bez węzła) o długości ok. 9,7 km, a czwarte droga od węzła Szubin (z węzłem) do węzła Jaroszewo (z węzłem) o długości ok. 19,3 km.

Dwujezdniowa trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę z rezerwą pod trzeci pas. Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania mija 3 listopada. Wadium dla pierwszego zadania ustalono na 5,4 mln zł, drugiego - 5,2 mln zł, trzeciego - 3,9 mln zł, a czwartego - 4,8 mln zł.

W ubiegłym tygodniu GDDKiA ogłosiła już przetarg na budowę S5 z Nowych Marz do węzła Aleksandrowo. W sumie ramach inwestycja postanie trasa o długości blisko 130 km,

Jak zapowiedziała premier Ewa Kopacz, do końca 2014 r. ma zostać oddane do użytku ponad 160 km dróg ekspresowych, a na budowę kolejnych 300 km mają zostać zawarte umowy.

Natomiast w 2015 r. kierowcy powinni doczekać się 250 km nowych ekspresówek, a budowlańcy umów na realizację następnych 500 km dróg.

Czytaj też: Ewa Kopacz: oddamy do użytku pełną sieć autostrad i dróg ekspresowych

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Szkoda,że zapomniano o MIESZKAŃCACH miejscowości przez , które przebiega S5!!!!!!!!!!!Masakra , kompletnie nikt nie przejmuje sie ludzmi!!

Dorota, 2014-10-19 00:07:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE