PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA szuka pomysłów na optymalizację budowy dróg w Polsce

  • pt/pap    7 lipca 2016 - 18:25
GDDKiA szuka pomysłów na optymalizację budowy dróg w Polsce

Wielu przedsiębiorców, instytucji, a także osób prywatnych zgłosiło swoje pomysły, które można by zastosować w procesie inwestycyjnym ((fot. wikipedia.org)

Przedsiębiorcy, którzy mają nowe pomysły i rozwiązania techniczne, usprawniające proces budowy dróg w Polsce, będą mogli je przedstawić Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.
"Wspólnie z dyrektorem GDDKiA Jackiem Bojarowiczem chcemy stworzyć możliwość prezentacji pomysłów, nowych metod, które są dostępne na rynku, tak by można je było wykorzystać przy realizacji inwestycji" - powiedział na konferencji prasowej w Warszawie Szmit.

Jak wyjaśnił uczestniczący w konferencji p.o. dyrektora GDDKiA Jacek Bojarowicz na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pojawi się formularz, w którym zainteresowane firmy będą mogły przedstawić w skrócie swoją propozycję. Następnie po przeanalizowaniu ich przez ekspertów GDDKiA, wybrane firmy zostaną zaproszone na prezentację w GDDKiA.

Bojarowicz powiedział, że przewiduje, iż prezentacja będzie trwała ok. 30 min. następnie odbędzie się dyskusja nad przedstawionymi pomysłami. W prezentacji będą mogli wziąć udział oprócz przedstawicieli danej firmy, eksperci GDDKiA specjalizujący się w dziedzinach, których będą dotyczyć prezentacje, naukowcy i inżynierowie.

"Prezentacje będą także otwarte dla dziennikarzy" - dodał Bojarowicz.

Spotkania będą organizowane w każdy pierwszy wtorek miesiąca od godziny 10.00 w siedzibie centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. O szczegółach dotyczących organizacji poszczególnych spotkań GDDKiA będzie informować na swojej stronie internetowej http://www.gddkia.gov.pl/ .

"Nasza inicjatywa chce wyjść naprzeciw licznym propozycjom dotyczącym infrastruktury drogowej w Polsce, przedstawianym przez inżynierów, naukowców oraz przedsiębiorstwa" - powiedział Bojarowicz.

Szmit wskazał, że od kilku miesięcy ministerstwo infrastruktury i budownictwa wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wykonawcami i ekspertami z branży budowlanej pracuje nad rozwiązaniami, które pomogą w optymalizacji procesu budowy dróg w Polsce,

"W trakcie tych spotkań pojawiło się wiele nowych pomysłów. Wielu przedsiębiorców, instytucji, a także osób prywatnych zgłosiło swoje pomysły, które można by zastosować w procesie inwestycyjnym, chcemy poddać je dyskusji i ocenie fachowców" - dodał Szmit.

Wiceminister infrastruktury poinformował, że 13 lipca br. zostaną wręczone nominacje do Rady Ekspertów działającej przy Ministrze Infrastruktury i Budownictwa, w której zasiądą przedstawiciele resortu, samorządów, wykonawców oraz związków zawodowych. Rada będzie zajmować się m.in. wytycznymi dotyczącymi prowadzenia postępowań przetargowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.