PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA wybrała wykonawców MOP-ów przy trasie S3

  • PAP    8 czerwca 2015 - 20:59

Firmy Strabag Infrastruktura Południe i Maldrobud wygrały przetargi na zaprojektowanie oraz budowę miejsc obsługi podróżnych (MOP-ów) przy lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka zielonogórskiego oddziału GDDKiA Anna Jakubowska, Strabag wybuduje dwie pary MOP-ów (po dwa po obu stronach drogi) na odcinku S3 między: Sulechowem i Międzyrzeczem oraz Międzyrzeczem a Gorzowem Wlkp. Koszt tych inwestycji to prawie 29 mln zł.

Z kolei firma Maldrobud za ponad 11,5 mln zł wykona dwa miejsca obsługi podróżnych w rejonie węzła Marwice, ok. 10 km od Gorzowa Wlkp. w kierunku Szczecina.

Wykonawcy będą mieli 18 miesięcy na realizacje inwestycji od daty zawarcia umów. Te mają zostać podpisane w drugiej połowie czerwca.

Inwestycja bez stacji paliw i restauracji

Rzeczniczka dodała, że na tym etapie przy S3 nie pojawią się stacje paliw ani obiekty gastronomiczne. Jak wyjaśniła, ich budowa wykracza poza kompetencje GDDKiA. Zapewniła jednak, że nadal będą prowadzone starania o pozyskanie dzierżawców, którzy mogliby wybudować zarówno stacje paliw, jak i restauracje.

Budowa MOP-ów poprawi komfort podróżowania 150-kilometrowym odcinkiem trasy S3, na którym nie ma żadnego miejsca do postoju. Obecnie, chcąc odpocząć, trzeba zjechać na jednym z kilku węzłów. Podobnie jest w przypadku, gdy kierowca musi zatankować auto.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.