GDDKiA wybudowała drogę z czynnym słupem energetycznym na środku

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 11-08-2010
  • drukuj
GDDKiA w takim pośpiechu buduje zachodnią obwodnicę Poznania, że aż może się spóźnić z oddaniem jej do użytku. Bo choć układa już asfalt, to nie wiadomo, kiedy upora się z pewnym słupem energetycznym.

Ma to być jedna z najważniejszych inwestycji drogowych na euro 2012 w Wielkopolsce. Budowa zachodniej obwodnicy Poznania (część drogi ekspresowej S11) trwa od roku. Na razie wykonawca pracuje na 14-kilometrowym odcinku między drogą krajową nr 92 (węzeł Swadzim) a autostradą A2 (węzeł Głuchowo). Rosną wiadukty, na sporych fragmentach widać też asfalt – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Gdy przyjrzeć się dokładniej, można dostrzec rzeczy niezwykłe. Na jednym z odcinków, gdzie leży już asfalt, dumnie stoi na środku jednej z jezdni 25-metrowy słup energetyczny. Podłączony do sieci, nietknięty. Asfalt po jednej i drugiej stronie stalowej konstrukcji kończy się kilka metrów przed nią.

Jak to możliwe, że drogowcy zabrali się do pracy, nie usuwając kolizyjnej instalacji? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy to wszystko pośpiechem.

Drogowcy osobno ogłosili przetargi na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy kolizyjnych linii. Na całym 14-kilometrowym odcinku jest ich aż 12. Chętnych w przetargach udało się znaleźć tylko na usunięcie części kolizji. Słupa na środku drogi nikt ruszać nie chciał. Teraz GDDKiA zleci usunięcie go z wolnej ręki wykonawcy obwodnicy – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

...No cóż... W końcu Polak potrafi... ;-)

Traxx 186, 2010-08-12 01:53:30 odpowiedz

...No cóż... W końcu Polak potrafi... ;-)

Traxx 186, 2010-08-12 01:52:50 odpowiedz

To prawda

Jessie, 2010-08-11 14:50:15 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE