PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Mieszkania dla Rozwoju zgodnie z planem. Kiedy koniec inwestycji?

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 12:52
Gdynia: Mieszkania dla Rozwoju zgodnie z planem. Kiedy koniec inwestycji?
Zgodnie z planem inwestycja zakończy się do końca 2018 roku (fot. pixabay.com)

Prace nad pierwszymi ze 172 mieszkań budowanych w Gdyni w ramach programu Mieszkanie dla Rozwoju idą zgodnie z planem. Termin oddania dwóch pierwszych budynków to lipiec przyszłego roku, a całości inwestycji - koniec 2018 r.
Mieszkania powstaną w ramach programu Mieszkania dla Rozwoju, realizowanego przez państwową spółkę BGK Nieruchomości. To część szeroko pojętego programu Mieszkanie plus. Ze względu na komercyjny charakter inwestycji, lokale nie będą objęte ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości, w tym regulacjami dotyczącymi wysokości czynszów i zasad kwalifikowania najemców.

- W pierwszym budynku są wykonywane prace na ostatniej kondygnacji, w najbliższym czasie będziemy rozpoczynać prace przy konstrukcji poddasza - poinformował wiceprezes firmy deweloperskiej ISN Damian Kinda, która jest generalnym wykonawcą i realizatorem projektu. Jak dodał, w kolejnym budynku prace są na etapie murowania ścian działowych na drugiej kondygnacji, a w kolejnych dwóch budynkach są wykonywane stropy pierwszego piętra.

W Gdyni w ostatnich dwóch (z sześciu budynków) wykonywane są jeszcze fundamenty oraz izolacje. - Prace przy tych obiektach zaplanowano jako ostatnie, dlatego roboty konstrukcyjne zakończymy w pierwszym kwartale przyszłego roku - powiedział Kinda. Jak dodał, równolegle we wszystkich obiektach trwają na bieżąco prace przy stawianiu ścianek działowych oraz obudowie szachtów wentylacyjnych.

Termin oddania dwóch pierwszych budynków, zgodnie z zapisami, jest przewidziany nie później niż w lipcu 2018 r. Wszystkie budynki zostaną oddane do końca grudnia przyszłego roku.

Firma podpisała z BGK Nieruchomości (BGKN) umowę na dostarczenie 172 mieszkań w sześciu budynkach. 

BGK Nieruchomości realizuje także inwestycje m.in. w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Wałbrzychu czy Kępnie. Celem tych inwestycji jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla osób słabiej uposażonych. Łącznie spółka ma w przygotowaniu około 15 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. już powstaje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.