PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Mieszkanie plus nabiera rozpędu. W realizacji pomoże prywatny inwestor

  • KDS    3 lipca 2017 - 16:45
Gdynia: Mieszkanie plus nabiera rozpędu. W realizacji pomoże prywatny inwestor
Tak na wizualizacji prezentują się mieszkania, które powstaną w Gdyni w ramach MP (wizualizacja mate.pras. MIB)

W Gdyni wystartowała kolejna inwestycja w ramach programu Mieszkanie plus. W mieście powstanie ponad 170 nowoczesnych mieszkań. W poniedziałek (3 lipca) odbyła się uroczysta inauguracja. Pod listem intencyjnym w tej sprawie podpisał się m.in. Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni oraz prezesi BGK Nieruchomości.
• W Gdyni lokale w ramach programu Mieszkanie Plus pomoże wybudować prywatny inwestor. 

• Z wyliczeń resortu budownictwa wynika, że w całym kraju już ponad 1,2 tys. mieszkań jest w budowie. Prace ruszyły m.in. w Wałbrzychu czy Pruszkowie. 

• We wrześniu poznamy wyniki konkursu na dom modelowy dla Mieszkania plus. 

– Cieszę się, że Gdynia jest pierwszym dużym polskim miastem, w którym rozpoczyna się budowa w ramach programu Mieszkanie Plus – mówił podczas uroczystości Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Zaznaczał też, że oferta BGK Nieruchomości skierowana jest do niezwykle istotnej, z punktu widzenia rozwoju i życia miasta, grupy mieszkańców. – Gdyński przypadek jest szczególny na tle innych miast. Po raz pierwszy partnerem w programie jest prywatny inwestor. To czytelny sygnał, że model biznesowy programu jest korzystny dla rynku. Wierzę, że deweloperzy w innych miastach pójdą drogą zapoczątkowaną w Gdyni.

Podpisany w poniedziałek list intencyjny pomiędzy Gdynią, spółką ISN a BGK Nieruchomości, określa działania w zakresie planowania przestrzennego, ustalenia optymalnej struktury lokali mieszkalnych, wielkości budynków, jak i pozostałych parametrów inwestycji. 

O inauguracji budowy 172 mieszkań w Gdyni Kacze Buki mówił również Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju. Podkreślił, że program jest doskonałym impulsem rynkowym, który pomoże zwiększyć dostępności mieszkań w Polsce.

Resort budownictwa przypomina, że w kraju łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest już w budowie. Pierwsze łopaty zostały również wbite pod budowę 215 mieszkań w Wałbrzychu oraz 329 mieszkań w Pruszkowie. Wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie.

Czytaj więcej: Mieszkanie Plus w Skawinie: Powstanie 140 nowych lokali

– Po trzech kwartałach od rozpoczęcia akwizycji w ramach programu Mieszkanie Plus osiągnęliśmy liczbę mieszkań w przygotowaniu trzykrotnie przewyższającą potencjał największych polskich deweloperów. To inwestycje o łącznej wartości powyżej 2 mld zł, będące impulsem prorozwojowym dla polskiej gospodarki – podkreślił Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.