PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Umowa na pływalnię olimpijską podpisana

  • Propertydesign.pl    15 listopada 2016 - 12:42
Gdynia: Umowa na pływalnię olimpijską podpisana
Wizualizacja pływalni w Gdyni (źródło: UM Gdynia)

Umowa na przygotowanie dokumentacji projektowej pływalni olimpijskiej w Gdyni została podpisana. Oznacza to, że może ona powstać już w 2019 roku. Za projekt odpowiadać będzie pracownia architektoniczna Metropolis ze Szczecina.
Rozstrzygnięcie postępowania i zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty nastąpiło 21 października. Dziewiętnaście dni później w Urzędzie Miasta nastąpiło uroczyste złożenie podpisów na dokumencie stanowiącym kamień milowy przedsięwzięcia.

W ramach podpisanej umowy wykonawca zobowiązany jest do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej we wszystkich branżach dla inwestycji. Przewidywany termin jej oddania szacowany jest na lipiec 2017 roku. Po przedstawieniu dokumentacji złożony zostanie wniosek do Wydziału Architektoniczno-Budowlanego Urzędu Miasta Gdyni o pozwolenie na budowę.

Czytaj też: W Gdyni powstanie pływalnia olimpijska

Gdyńska pływalnia olimpijska będzie pierwszym tego typu obiektem na Pomorzu, dlatego istotny wpływ na projekt obiektu i jego funkcjonalność miały przeprowadzone konsultacje społeczne. Sercem pływalni będzie 50 metrowa niecka, którą w zależności od potrzeb będzie można podzielić na dwie 25 metrowe części. Dzięki wyposażaniu w ruchome dno i pomost możliwa będzie dowolna konfiguracja basenu w zależności od prowadzonych zajęć. Na metamorfozę wystarczyć ma zaledwie 15 minut, podczas których będzie można zmienić głębokość niecki z 2,5 m do poziomu wody i realizować zajęcia dla niemowlaków, aqua aerobic dla seniorów czy też aqua spinning.

Więcej czytaj na Propertydesign.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.