PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie powstały największe magazyny?

  • Propertynews.pl    25 marca 2013 - 15:31
Gdzie powstały największe magazyny?

Tylko w 2012 roku w naszym kraju wybudowano ponad 500 tys. mkw. nowych obiektów magazynowych. W tym momencie istnieje 21 projektów, których powierzchnia przekracza 100 tys. mkw. - wynika z danych Colliers International.
Całkowita podaż powierzchni magazynowo-logistycznej w Polsce pod koniec 2012 roku wyniosła około 7 mln mkw. To zdecydowanie najlepszy wynik wśród krajów regionu Europy Środkowej.

Czytaj też: Gliwice chca być logistycznym centrum regionu

Zdecydowanym liderem w skali całego regionu pod względem wielkości kompleksu logistycznego jest Prologis Park Chorzów. W skład inwestycji zrealizowanej przez firmę Prologis wchodzi obecnie prawie 235 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Drugie miejsce zajmuje kompleks Europolis Park Błonie wybudowany przez CA Immo. Jego magazyny oferują dokładnie 184 tys. mkw. powierzchni. Numerem trzy jest znajdujący się w Gądkach pod Poznaniem kompleks Panattoni Park Poznan I. Znajduje się w nim 171,6 tys. mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej.

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • makinto, 2013-10-02 12:17:13

    Firmy raczej próbują teraz przejmować to co już istnieje. Przy aktualnych wycenach na rynku wtórnym, stawianie na nowe nieruchomości nie ma sensu. Prześledźcie za jakie pieniądze można teraz przejmować hale od jartomu. Nawet wyceny pod Warszawą zrobiły się śmiesznie tanie.