PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie się podzieje magazyn żywności w Suwałkach?

  • kuriersuwalski.pl    9 czerwca 2011 - 11:37

Jeśli nie znajdzie się nowy magazyn Banku Żywności, ponad 11 tys. osób może zostać bez pomocy. O wsparcie prezydenta Suwałk apelowali dziś przedstawiciele kilkunastu organizacji społecznych.
Podpisali też list w tej sprawie. Suwalski magazyn mieści się przy ul. Jana Pawła II. Teren, na którym się znajduje został sprzedany, a budynek zostanie wkrótce wyburzony.

W tej lokalizacji obiekt będzie funkcjonować do końca czerwca. Dla potrzebujących może to oznaczać wstrzymanie dotychczasowej pomocy.

– Co mam powiedzieć ludziom, którzy przychodzą do mnie prosić o jedzenie? Dokąd mam ich odesłać? Ja naprawdę nie będę umiała spojrzeć w oczy matce, która przyjdzie do nas po pomoc, a my będziemy musieli tej pomocy odmówić – mówi z żalem w głosie Maria Sienkiewicz z Fundacji „Promyk”.

W Suwałkach Bank Żywności zaopatruje ok. 3,5 tys. osób. Z jego zasobów korzystają też najubożsi z powiatu augustowskiego, sejneńskiego, gołdapskiego i oleckiego.

Do suwalskiego ratusza pismo od stowarzyszeń i fundacji rzecz jasna na razie nie dotarło, ale przedstawiciele samorządu o problemie wiedzą.

– W grudniu otrzymaliśmy sygnał dotyczący planów spółdzielni mieszkaniowej, która jest właścicielem terenu przy ul. Jana Pawła II. Już wtedy przedstawiciele Banku Żywności zostali poinformowani o tym, że w zasobach miejskich nie ma obiektu, który nadawałby się na nowy magazyn. Kolejny wniosek otrzymaliśmy w maju, ale w ciągu tych kilku miesięcy sytuacja lokalowa nie uległa zmianie – tłumaczy Jarosław Filipowicz.

Rzecznik suwalskiego ratusza zaznacza jednak, że urzędnicy pracują nad rozwiązaniem problemu. Do tematu wrócimy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.