PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie się podzieje magazyn żywności w Suwałkach?

  • kuriersuwalski.pl    9 czerwca 2011 - 11:37

Jeśli nie znajdzie się nowy magazyn Banku Żywności, ponad 11 tys. osób może zostać bez pomocy. O wsparcie prezydenta Suwałk apelowali dziś przedstawiciele kilkunastu organizacji społecznych.
Podpisali też list w tej sprawie. Suwalski magazyn mieści się przy ul. Jana Pawła II. Teren, na którym się znajduje został sprzedany, a budynek zostanie wkrótce wyburzony.

W tej lokalizacji obiekt będzie funkcjonować do końca czerwca. Dla potrzebujących może to oznaczać wstrzymanie dotychczasowej pomocy.

– Co mam powiedzieć ludziom, którzy przychodzą do mnie prosić o jedzenie? Dokąd mam ich odesłać? Ja naprawdę nie będę umiała spojrzeć w oczy matce, która przyjdzie do nas po pomoc, a my będziemy musieli tej pomocy odmówić – mówi z żalem w głosie Maria Sienkiewicz z Fundacji „Promyk”.

W Suwałkach Bank Żywności zaopatruje ok. 3,5 tys. osób. Z jego zasobów korzystają też najubożsi z powiatu augustowskiego, sejneńskiego, gołdapskiego i oleckiego.

Do suwalskiego ratusza pismo od stowarzyszeń i fundacji rzecz jasna na razie nie dotarło, ale przedstawiciele samorządu o problemie wiedzą.

– W grudniu otrzymaliśmy sygnał dotyczący planów spółdzielni mieszkaniowej, która jest właścicielem terenu przy ul. Jana Pawła II. Już wtedy przedstawiciele Banku Żywności zostali poinformowani o tym, że w zasobach miejskich nie ma obiektu, który nadawałby się na nowy magazyn. Kolejny wniosek otrzymaliśmy w maju, ale w ciągu tych kilku miesięcy sytuacja lokalowa nie uległa zmianie – tłumaczy Jarosław Filipowicz.

Rzecznik suwalskiego ratusza zaznacza jednak, że urzędnicy pracują nad rozwiązaniem problemu. Do tematu wrócimy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.