PARTNER PORTALU
  • BGK

George Michael otworzył stadion na Euro 2012

  • PAP    18 września 2011 - 14:56
George Michael otworzył stadion na Euro 2012

Koncert brytyjskiego wokalisty George'a Michaela uświetnił w sobotę otwarcie stadionu piłkarskiego na Euro 2012 we Wrocławiu. Występ artysty przed 30-tysięczną publicznością we Wrocławiu był częścią jego trasy koncertowej "Symphonica".
Michaelowi w ponad 2-godzinnym koncercie towarzyszyli muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją angielskiego muzyka Steve Sidwella. "Symphonica" to trasa spełniająca marzenia artysty o współpracy z orkiestrą symfoniczną.

W trakcie koncertu wrocławianie mogli usłyszeć utwory z dorobku blisko 30-letniej kariery artysty w specjalnie przygotowanych, bardzo kameralnych aranżacjach. Artysta szybko nawiązał kontakt z publicznością, a na zakończenie koncertu po gromkich brawach i owacjach na stojąco dał się namówić do kilku bisów.

Koncert poprzedziło wystąpienie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, który oficjalnie otworzył wrocławski stadion. "Wrocławianie stadion jest wasz" - powiedział Dutkiewicz. Później członkowie Bractwa Kurkowego oddali salwy honorowe. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.