PARTNER PORTALU
  • BGK

Giersz: ponad tysiąc orlików do końca roku

  • PAP    7 grudnia 2009 - 16:45

Do końca roku grubo ponad tysiąc "Orlików" zostanie otwartych w Polsce - poinformował w poniedziałek w Krakowie minister sportu i turystyki Adam Giersz.
"Dziś będziemy otwierali 62. "orlika" w Małopolsce, ale do końca roku powstanie ich 99. Na przyszły rok w tym województwie planuje się otwarcie 53" - powiedział minister Giersz podczas konferencji prasowej w Krakowie.

Jak podkreślił celem powstawania "orlików" w całym kraju jest wychowanie młodzieży poprzez sport: "Chcemy aby nasza młodzież jak najwięcej czasu spędzała aktywnie, aby była wychowywana w duchu sportowym, fair play. Poza tym ten program ma przełamywać bariery w dostępie dzieci do sportu."

Jak dodał wiceprzewodniczący sejmowej komisji sportu, kultury fizycznej i turystyki Ireneusz Raś kończą się prace nad nowym projektem, który ma uzupełniać ofertę dla młodych ludzi chcących grać w piłkę nożną. Mają powstawać nie tylko "orliki" ale pełnowymiarowe boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią tak, by "wyrastające" z mniejszego boiska dzieci miały gdzie podnosić swoje umijętności. Pilotażowo jedno już takie boisko zostało zbudowane w woj. łódzkim.

Wspomniany 62. "orlik" w woj. małopolskim zostanie otwarty w poniedziałek popołudniu z udziałem ministra w Nowej Wsi niedaleko Kęt.

Program "Moje Boisko - Orlik 2012" zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z zapleczem sanitarno - szatniowym, w każdej gminie na terenie całego kraju. W ramach programu od roku 2008 powstają kompleksy sportowe, w skład których wchodzą dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią - boisko piłkarskie o wymiarach 30x62 m, boisko wielofunkcyjne o wymiarach 19,1x32,1 m oraz budynek sanitarno - szatniowy. Według planów do końca roku ma ich powstać 1297.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.