PARTNER PORTALU
  • BGK

Gigantyczny wyciąg do nart wodnych

  • PAP    21 czerwca 2012 - 08:28
Gigantyczny wyciąg do nart wodnych

Wyciąg do nart wodnych, park linowy oraz ściana wspinaczkowa powstaną nad jeziorem Szelment Wielki niedaleko Suwałk.
Inwestycja będzie możliwa dzięki unijnej dotacji w wysokości 5,6 mln zł. Ma to pomóc wydłużyć sezon turystyczny w tym miejscu.

Inwestycje powstaną na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szelmencie. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Całkowity koszt projektu, to 9,6 mln zł.

Jak powiedział dyrektor ośrodka Wojciech Szczepkowski, do tej pory był on postrzegany jako miejsce uprawiania sportów zimowych. Wówczas można tam bowiem korzystać z kilku wyciągów narciarskich, ścieżek do biegania, a także wypożyczyć sprzęt narciarski. W ocenie dyrektora, w zimowym okresie ośrodek odwiedza ok. 100 tys. turystów.

W jego ocenie, Szelment może być miejscem równie atrakcyjnym turystycznie także latem, a obecna inwestycja ma rozszerzyć ofertę ośrodka i pomóc wydłużyć sezon turystyczny.

Do tej pory latem można tam było korzystać jedynie z pola do minigolfa, pola do paintballa czy wypożyczalni rowerów. W ramach nowego projektu, na jeziorze Szelment Wielki powstanie wyciąg do nart wodnych o długości 1 km. Szczepkowski powiedział, że będzie to drugi co do wielkości wyciąg do takich nart w kraju.

Oprócz tego powstaną pomosty, zagospodarowany zostanie brzeg jeziora i plaża z pomieszczeniami sanitarnymi i gastronomicznymi. Wybudowane zostaną też schody i postawiona winda, które mają ułatwić turystom, także niepełnosprawnym, zejście ze skarpy na brzeg jeziora.

Projekt zakłada też powstanie parku linowego na obszarze ok. 1 ha, który będzie się znajdował przy ośrodku. Powstaną tam ścieżki i przeszkody o różnych stopniach trudności, aby mogły korzystać z niego zarówno dzieci jak i dorośli, amatorzy i profesjonaliści. Będzie tam także 8-metrowa ściana wspinaczkowa.

Inwestycja ma się zakończyć w drugiej połowie 2013 roku. Dyrektor liczy, że część prac zakończy się jeszcze przed przyszłym sezonem letnim, aby można było z niektórych rzeczy już wtedy korzystać.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • t.potoka, 2012-06-21 14:16:48

    Naprawdę jest to gigantyczny wyciąg. Jak zatem nazwać wyciąg w Szczecinku, który ma 1100 m długości ? Mega gigantyczny ?