PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice doczekają się nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego?

  • 24gliwice.pl    15 lutego 2015 - 10:00
Gliwice doczekają się nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego?
Według pierwotnych założeń, budowa obiektu przy ulicy Syriusza miała ruszyć latem 2011 roku (fot.24gliwice.pl)

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku ruszy budowa nowoczesnej areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza na osiedlu Kopernika.
Miasto właśnie rozpisało przetarg na realizację obiektu zgodnego ze standardami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Według pierwotnych założeń, budowa obiektu przy ulicy Syriusza miała ruszyć latem 2011 roku. Wtedy jako datę ukończenia budowy areny wskazywano 2012 rok. Potem termin ten kilkukrotnie przekładano.

Ponad trzyletnia zwłoka w rozpoczęciu prac spowodowana była nieprawidłowo wykonaną koncepcją. Odbiegała ona bowiem od wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przez co nie pozwalała na organizację wysokich rangą zawodów.

W rozpisanym postępowaniu przetargowym wskazano budowę obiektu już według wymaganych standardów. W jej skład ma wejść m.in. pełnowymiarowa bieżnia okólna, sektor rzutów, skocznie wzwyż, skocznie do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą, rozbiegi do rzutu oszczepem, rzutnię do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku o tyczce, rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Ponadto, obiekt będzie wyposażony w trzytorową bieżnię sprinterską, boisko wielofunkcyjne 22x44 m, budynek magazynowy, wieżę sędziowską, a przebudowie ulegną wewnętrzne i zewnętrzne instalacje na terenie inwestycji. Miasto zaznaczyło również wykonawcy, konieczność uwzględnienia "specyfiki pracy w czynnym w obiekcie oświatowym".

Do zasadności budowy areny lekkoatletycznej z prawdziwego zdarzenia nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Po postawieniu nowego Stadionu Miejskiego przy ul. Okrzei, miasto straciło obiekt o pełnowymiarowej bieżni z infrastrukturą do rozgrywania zawodów. Nie bez znaczenia był również fakt, że stan boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych im. Olimpijczyków Polskich pozostawiał wiele do życzenia.

Oferty w postępowaniu przetargowym można składać do 27 lutego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Sportowiec, 2015-02-16 12:23:15

    Gratulacje dla włodarzy Gliwic. Stadion lekkoatletyczny,cudowne miejsce dla prawidłowego wszechstronnego rozwoju fizycznego młodzieży. Takie lub podobne obiekty powstały w Opolu,Inowrocławiu i innych miejscowościach w Polsce. W Poznaniu kolejne obiekty sportowe zdewastowane,spalone,rzucone na pastw...ę deweloperów. Mamy za to stadion za miliard dla piłkarzy. Liczymy na zmianę sposobu myslenia nowych władz Poznania. Nie tylko piłka nożna. Gdzie rozwój zrównoważony??  rozwiń