PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice: Nowe centrum przesiadkowe w 2020 r.

  • PropertyDesing.pl (AT)    30 września 2016 - 11:25
Gliwice: Nowe centrum przesiadkowe w 2020 r.
Centrum Przesiadkowe według koncepcji An Archi Group (fot.gliwice.pl)

• Gliwice ogłosiły przetarg nieograniczony na dokumentację projektową na utworzenie centrum przesiadkowego - Zachodnia Bramy Metropolii Silesia.
• Do wstępnej koncepcji projektowej opracowanej przez pracownię An Archi Group wprowadzono kilka zmian.
Centrum Przesiadkowe, które powstanie na wykupionych przez miasto dawnych terenach kolei państwowych, będzie skupiać wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu i usprawni przemieszczanie się podróżnych.

Będzie to nowoczesny, zintegrowany system stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych z parkingami dla samochodów i rowerów oraz zapleczem komercyjnym (lokalami gastronomicznymi i punktami z prasą). Według wstępnych planów inwestycja powinna być gotowa w 2020 r.

Jak informuje gliwicki magistrat, w dokumentacji Centrum Przesiadkowego zamieszczono wytyczne dotyczące zagospodarowania terenu pokolejowego za dworcem PKP. Zespoły dworców i parkingów, wchodzące w skład Centrum Przesiadkowego, mają zostać włączone do układu komunikacyjnego miasta.

Skrzyżowanie przy ul. Tarnogórskiej i rondo im. L. Kaczyńskiego będą węzłami obsługującymi ten teren. Ponadto układ komunikacyjny południowej część śródmiejskiej strefy miasta zostanie zmodernizowany – przebudowana zostanie ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i drogi krzyżujące się oraz inne ulice, natomiast plac Piastów zyska nową aranżację (m.in. powstaną parkingi). Szczegółowe informacje dotyczące inwestycji zostały określone w koncepcji techniczno-architektonicznej sporządzonej przez An Archi Group.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.