PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice: ruszają prace przy rozbudowie stadionu

  • Tomasz Elżbieciak    28 września 2010 - 12:09

We wtorek ruszą prace przy rozbudowie stadionu gliwickiego Piasta. Na ten dzień przedstawiciele inwestora, miasta Gliwice, oraz wykonawcy, Polimeksu-Mostostalu, zaplanowali podpisanie umowy wartej ok. 54 mln zł.
Inwestycja zakłada, że do lipca 2011 r. stadion przy ul. Okrzei zostanie dostosowany do wymogów PZPN i UEFA. Jego trybuny mają pomieścić co najmniej 10 tys. widzów, z możliwością poszerzenia widowni o kolejne 5 tys. miejsc.

Stadion po modernizacji będzie miał podgrzewaną płytę i boisko treningowe ze sztuczną murawą. Powstanie też nowy budynek klubowy. W drugim etapie inwestycji, który ma zostać sfinalizowany do końca 2012 r., przy stadionie ma powstać 165 miejsc parkingowych.
Najtańszą ofertę na budowę złożyło konsorcjum Polimeksu-Mostostalu, które zaproponowało za wykonanie prac ok. 54 mln zł. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu miejskiego. Kosztorys przygotowany przez projektanta przewidywał na ten wydatek 85 mln zł.

Piłkarze Piasta Gliwice występują obecnie w pierwszej lidze. W ubiegłym sezonie - podczas meczów w Ekstraklasie - klub musiał korzystać ze stadionu Odry w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów Wodzisławiu Śląskim. Gliwicki obiekt nie spełniał wymogów licencyjnych Ekstraklasy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.