PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwickie centrum handlowe na finiszu

  • PAP    14 września 2012 - 16:45
Gliwickie centrum handlowe na finiszu

Budowane kosztem ponad 150 mln euro w Gliwicach centrum handlowe Europa Centralna jest już na ukończeniu. W piątek odbyła się ceremonia zawieszenia wiechy na konstrukcji obiektu, którego otwarcie planowane jest na jesień tego roku.
Jak podali w piątek przedstawiciele inwestora - firmy Helical Poland - konstrukcja i zadaszenie budynków galerii oraz parku handlowego są już gotowe. Ten etap budowy trwał niespełna rok. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz oraz na parkingach. Wykonano wewnętrzne instalacje i przyłączono niezbędne media.

Czytaj też: Gdzie jest najwięcej galerii w Polsce?

Powierzchnie największych najemców, takich jak m.in. Castorama, Tesco, Saturn, RTV Euro AGD, zostały już przekazane do dalszych prac i wyposażenia. Także pozostali najemcy przejmują swoje lokale.

W najbliższych tygodniach prace będzie prowadziło jednocześnie wiele różnych firm. Parkingi będą gotowe do końca września.

Czytaj też: Inwestycje samorządów padną jak znane firmy?

Centrum handlowe Europa Centralna powstaje przy węźle drogowym Sośnica w Gliwicach, gdzie przecinają się autostrady A4 i A1 oraz droga krajowa nr 44. Łączna powierzchnia obiektu, łączącego galerię z parkiem handlowym, przekracza 67 tys. m kw.

W promieniu godziny drogi od Centrum mieszka prawie 5 mln osób. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Polimex-Mostostal.

Realizująca przedsięwzięcie firma Helical Poland działa od siedmiu lat. Należy do brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej Helical Bar, notowanej na londyńskiej giełdzie. Firma zrealizowała m.in. Park Handlowy Młyn we Wrocławiu oraz galerię handlową Turawa Park w Opolu.

Partnerem Helical Poland w gliwickiej inwestycji jest Standard Life Investments, jeden z największych w Europie domów inwestycyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.