PARTNER PORTALU
  • BGK

Główna droga Dębicy doczekała się remontu

  • PAP    4 czerwca 2014 - 17:20
Główna droga Dębicy doczekała się remontu

W Dębicy rozpoczął się remont głównej trasy miasta - ul. Rzeszowskiej. Jezdnia zostanie m.in. poszerzona, a ruchem, w zależności od natężenia, sterować będzie nowa sygnalizacja świetlna.
Remont obejmie ponad 1,2-kilometrowy odcinek ul. Rzeszowskiej - od skrzyżowania z ul. Wielopolską do ronda na ul. Tysiąclecia. Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy wykona za prawie 2,3 mln zł firma Skanska.

Jak poinformowała Iwona Walczak z tej firmy, remont potrwa do końca wakacji.

"Na całym remontowanym odcinku droga zyska nową nawierzchnię. Obecna jest zniszczona, są m.in. dziury i koleiny. Jezdnia zostanie także poszerzona przy skrzyżowaniu z ul. Robotniczą. Remont obejmie też m.in. zatoki autobusowe, krawężniki i zjazdy do prywatnych posesji" - dodała.

Przejazd ul. Rzeszowską usprawni nowa sygnalizacja świetlna, która będzie sterować ruchem w zależności od jego natężenia. Po remoncie mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych miejsc parkingowych oraz chodników. Po obu stronach drogi powstaną też dodatkowe pasy zieleni.

Walczak zaznaczyła, że w związku z remontem zmieni się organizacja ruchu w centrum Dębicy. "Część prac, np. wycinka drzew czy frezowanie nawierzchni, będzie prowadzona przy ruchu wahadłowym. Na uniknięcie korków pozwolą objazdy wytyczone ulicami: Cmentarną, Tuwima oraz Wielopolską, Poddęby, Strażacką i Tysiąclecia" - powiedziała.

Najbardziej intensywne roboty, czyli ułożenie nowej nawierzchni jezdni, będą wymagały jednak całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Rzeszowskiej. Wówczas ruch odbywał się będzie objazdami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.