PARTNER PORTALU
  • BGK

Główna droga Dębicy doczekała się remontu

  • PAP    4 czerwca 2014 - 17:20
Główna droga Dębicy doczekała się remontu

W Dębicy rozpoczął się remont głównej trasy miasta - ul. Rzeszowskiej. Jezdnia zostanie m.in. poszerzona, a ruchem, w zależności od natężenia, sterować będzie nowa sygnalizacja świetlna.
Remont obejmie ponad 1,2-kilometrowy odcinek ul. Rzeszowskiej - od skrzyżowania z ul. Wielopolską do ronda na ul. Tysiąclecia. Inwestycję na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Dębicy wykona za prawie 2,3 mln zł firma Skanska.

Jak poinformowała Iwona Walczak z tej firmy, remont potrwa do końca wakacji.

"Na całym remontowanym odcinku droga zyska nową nawierzchnię. Obecna jest zniszczona, są m.in. dziury i koleiny. Jezdnia zostanie także poszerzona przy skrzyżowaniu z ul. Robotniczą. Remont obejmie też m.in. zatoki autobusowe, krawężniki i zjazdy do prywatnych posesji" - dodała.

Przejazd ul. Rzeszowską usprawni nowa sygnalizacja świetlna, która będzie sterować ruchem w zależności od jego natężenia. Po remoncie mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych miejsc parkingowych oraz chodników. Po obu stronach drogi powstaną też dodatkowe pasy zieleni.

Walczak zaznaczyła, że w związku z remontem zmieni się organizacja ruchu w centrum Dębicy. "Część prac, np. wycinka drzew czy frezowanie nawierzchni, będzie prowadzona przy ruchu wahadłowym. Na uniknięcie korków pozwolą objazdy wytyczone ulicami: Cmentarną, Tuwima oraz Wielopolską, Poddęby, Strażacką i Tysiąclecia" - powiedziała.

Najbardziej intensywne roboty, czyli ułożenie nowej nawierzchni jezdni, będą wymagały jednak całkowitego zamknięcia ruchu na ul. Rzeszowskiej. Wówczas ruch odbywał się będzie objazdami. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.