Gmina Jeleśnia przejmie dworzec PKP za złotówkę

Gmina Jeleśnia przejmie dworzec do połowy przyszłego roku, najpóźniej w pierwszym kwartale 2014 roku. Zaniedbany obiekt ma doczekać się remontu i zagospodarowania.
Gmina Jeleśnia przejmie dworzec PKP za złotówkę
Od początku kadencji wójt Marian Czarnota walczył o to, by przejąć dworzec kolejowy w Jeleśni oraz sporą działkę wzdłuż torów.

We wrześniu odbyło się w gminie Jeleśnia ważne spotkanie z przedstawicielami PKP, a kilka dni temu podpisana została w PKP notatka służbowa. Zawarto w niej pozytywne dla gminy ustalenia.

– Dogadamy się z korzyścią dla PKP i dla gminy – zapewnia Roman Nowacki, dyrektor projektu z Centralnego biura Nieruchomości PKP w Warszawie, zajmujący się przekazywaniem samorządom nieczynnych obiektów PKP.

Takie nieruchomości to dla PKP balast, a dla samorządów obciążenie w postaci szpecących krajobraz, zaniedbanych obiektów.

– Gmina Jeleśnia przejmie dworzec do połowy przyszłego roku, najpóźniej w pierwszym kwartale 2014 roku. Wdrażamy odpowiednie procedury. Chodzi też o komercyjną działkę przed dworcem oraz drogę dojazdową do dworca. Przekazanie dworca nastąpi na zasadach dogodnych dla stron umowy, grunt i droga zbyte zostaną na zasadzie komercyjnej, ale gmina będzie potraktowana ulgowo – zapewnia Nowacki.

Dworzec w Jeleśni od kilku lat niszczeje. Nieczynna poczekalnia, rdzewiejący dach, wybite szyby w oknach… Jak zauważa Marian Czarnota, koszt remontu przewyższy wartość obiektu, więc jego zakup przez gminę prawdopodobnie nastąpi za symboliczną złotówkę.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE