PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Kołbaskowo ma zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków

  • Portalsamorzadowy.pl    13 czerwca 2014 - 20:26
Gmina Kołbaskowo ma zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków

W Przecławiu, w gminie Kołbaskowo dokonano dziś uroczystego otwarcia rozbudowanej oczyszczalni ścieków. Od teraz zmodernizowany obiekt będzie w stanie przyjąć dwukrotnie większą ilość ścieków komunalnych, co umożliwi rozwój regionu.
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Przecławiu jest jedną z największych inwestycji ostatnich lat w gminie. Jak zapewniają władze gminy, rozwój infrastruktury technicznej stwarza warunki do podniesienia atrakcyjności regionu, rozwoju gospodarczego, a zwłaszcza wzrostu poziomu ochrony środowiska naturalnego.

Za wykonanie rozbudowy obiektu na zlecenie gminy Kołbaskowo odpowiadała firma Skanska. Wartość projektu wyniosła 6,2 mln zł netto. Umowa na realizację inwestycji została zawarta w listopadzie 2012 r. i wówczas ruszyły pierwsze prace w ramach rozbudowy oczyszczalni. 

Dzięki inwestycji dotychczasowa przepustowość obiektu została zwiększona.

- Oczyszczalnia, której średnia przepustowość do niedawna kształtowała się na poziomie 1350 m3/d, zwiększyła swoją wydajność do średnio 2700 m3/d - mówi Maciej Długaszewski, menadżer projektu, Skanska.

Realizacja projektu polegała na przebudowie obiektu oczyszczalni, w tym w szczególności wykonaniu ciągu technologicznego bliźniaczego do już istniejącego. Prace budowlane koncentrowały się przede wszystkim na realizacji reaktorów biologicznych, osadnika wtórnego oraz piaskownika. Ponadto remontem został objęty istniejący ciąg technologiczny. - W ramach tych prac dokonano modernizacji kratowni, wymiany prasy oraz innych urządzeń - mówi Maciej Długaszewski.

Realizacja objęła także rozbiórkę obiektu magazynowo - warsztatowego oraz budowę nowego. Poprawiony został dojazd do oczyszczalni wraz z drogami wewnętrznymi. Ostatni etap realizacji objął montaż nowych urządzeń w remontowanej części oraz prace porządkowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: