PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina kupiła palmiarnię, by ją ratować

  • AW    5 września 2012 - 15:56
Gmina kupiła palmiarnię, by ją ratować

Wałbrzych wygrał przetarg na kupno palmiarni, który ogłosiła Agencja Nieruchomości Rolnych. Podpisanie aktu notarialnego nastąpi w ciągu miesiąca.
jak podaje wałbrzyski magistrat, cena nieruchomości wyniosła ok. 2,46 mln zł, co stanowi 90% jej ceny wywoławczej.

Gmina będzie wnioskowała do Agencji Nieruchomości Rolnych o obniżenie ceny sprzedaży do 50% wartości (z uwagi na jej zabytkowy charakter) i rozłożenie płatności na raty.

- To bardzo ważny dzień. Ratujemy palmiarnię, jedną z pięciu w Polsce. Potencjalnie najpiękniejszą, ale w trudnym stanie. Przywrócenie dawnego blasku wymaga dużego wysiłku. Będziemy poszukiwać przede wszystkim środków zewnętrznych na modernizację - powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Obiekt zostanie oddany pod opiekę Przedsiębiorstwa Zamek Książ  w Wałbrzychu, powracając do dawnego, historycznego kompleksu pałacowo-parkowego.

- Wspólnie stworzymy ciekawą ofertę dla mieszkańców i turystów. Już dzisiaj mogę zaprosić na przyszłoroczne święto kwiatów, które odbędzie się w zamku i na terenie palmiarni - zapowiedział prezes Krzysztof Urbański.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • MP i OP, 2012-09-05 22:58:44

    Trzeba się ratować,to nie ulega wątpliwości !!! Wspólnie? Oczywiście!!!! Zawsze!
  • JÓM KB, 2012-09-05 21:46:37

    POKAZALI KLASĘ I BARDZO MIŁO ZASKOCZYLI MIESZKAŃCÓW WŁAŚCIWĄ REAKCJĄ. PRZEZ TAKIE RZECZY BARDZO SIE PUNKTUJE!!!!!!!!!!!!!!! WYBORCY BARDZO DOCENIAJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!