PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina ogłosiła przetarg na budowę stadionu

  • PAP    15 marca 2011 - 17:42
Gmina ogłosiła przetarg na budowę stadionu

Bielsko-Biała ogłosiła przetarg na budowę nowego stadionu miejskiego, który powstanie w miejscu obecnie istniejącego obiektu.
Rzecznik Urzędu Miejskiego Tomasz Ficoń powiedział, że ogłoszenie zostało już przesłane do Urzędu Publikacji UE. "Mamy już potwierdzenie, że ogłoszenie dotarło i spełnia wszystkie wymogi. Urząd ma teraz pięć dni na jego opublikowanie, ale w praktyce można się tego spodziewać w środę lub w czwartek" - podkreślił Ficoń.

Sprawdź notowania prezydenta Bielska-Białej

Rzecznik dodał, że oferty będą przyjmowane do 5 maja. "Przyjmując wariant optymistyczny - jeśli nie będzie kłopotów z protestami - chcielibyśmy, aby miasto przekazało wyłonionemu wykonawcy plac budowy na przełomie maja i czerwca" - powiedział.

Nowy stadion budowany będzie etapami, tak by można było rozgrywać na nim mecze. Występują na nim 1-ligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała i 3-ligowa Stal Bielsko-Biała. Obiekt ma być gotowy w 2013 roku. Pomieści 15 tysięcy kibiców. Wszystkie trybuny będą zadaszone. Samorząd chce pozyskać na budowę fundusze zewnętrzne. Według szacunków budowa stadionu ma kosztować około 100 milionów złotych.

Dotychczas wymieniona została płyta boiska na podgrzewaną, ustawione zostało tymczasowe, sztuczne oświetlenie o mocy 1400 luksów i wykupione konieczne do budowy grunty.

Obecny stadion pochodzi z końca lat 50. XX wieku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • SPOCONY, 2011-03-15 22:38:03

    Swietnie stadion,a gdzie zapowiadane mosty,drogi i CHODNIKI !