• PARTNERZY PORTALU

Gmina szuka inwestora do wód termalnych

Jurajska gmina Olsztyn chce znaleźć inwestora, który wykorzystałby tamtejsze wody termalne. Na razie ogłosiła przetarg na wykonawcę tzw. master planu, czyli studium możliwości zagospodarowania i wykorzystania terenu pod ewentualne termy.
Gmina szuka inwestora do wód termalnych

Chodzi o niespełna 5-hektarowy teren w południowej części miejscowości, w pobliżu drogi powiatowej z Olsztyna do miejscowości Biskupice. Według samorządu mógłby tam powstać np. kompleks hotelowo-rekreacyjny z zespołem basenów.

W przyszłym roku gmina zamierza promować swoją ofertę w kraju i za granicą. Planowana kampania będzie częścią projektu "Termy Jurajskie - promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn" - w większej części (ponad 530 tys. zł) finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego. Pozostałą część (ponad 90 tys. zł) dołoży gmina.

Czytaj też: Szukają chętnego na wody termalne

Według środowej informacji Moniki Kosielak z miejscowego urzędu gminy, w ramach projektu ruszył już przetarg na opracowanie studium możliwości zagospodarowania i wykorzystania terenu pod ewentualne termy.

Master plan powinien zawierać m.in. graficzne i pisemne opracowanie koncepcji zagospodarowania i komercyjnego wykorzystania terenu (co najmniej w dwóch wariantach) oraz propozycje rozwiązań architektonicznych wraz z szacunkową analizą ekonomiczno-finansową.

Koncepcja zagospodarowania ma uwzględniać kompleks obiektów bazujących na wodach termalnych (kąpielisko termalne, hotel, SPA, obiekty gastronomiczne, korty tenisowe, etc.) lub innych.

Czytaj też: Miliony na wody termalne

Propozycje rozwiązań architektonicznych powinny zostać wkomponowane w istniejące otoczenie, z uwzględnieniem m.in. walorów krajobrazowych i panoramy okolicy. Teren leży bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Sokole Góry, w pobliżu ruin średniowiecznego zamku w Olsztynie oraz licznych jurajskich ostańców i wzgórz.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE