Gmina szuka inwestora do wód termalnych

Jurajska gmina Olsztyn chce znaleźć inwestora, który wykorzystałby tamtejsze wody termalne. Na razie ogłosiła przetarg na wykonawcę tzw. master planu, czyli studium możliwości zagospodarowania i wykorzystania terenu pod ewentualne termy.
Gmina szuka inwestora do wód termalnych

Chodzi o niespełna 5-hektarowy teren w południowej części miejscowości, w pobliżu drogi powiatowej z Olsztyna do miejscowości Biskupice. Według samorządu mógłby tam powstać np. kompleks hotelowo-rekreacyjny z zespołem basenów.

W przyszłym roku gmina zamierza promować swoją ofertę w kraju i za granicą. Planowana kampania będzie częścią projektu "Termy Jurajskie - promocja walorów inwestycyjnych gminy Olsztyn" - w większej części (ponad 530 tys. zł) finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego. Pozostałą część (ponad 90 tys. zł) dołoży gmina.

Czytaj też: Szukają chętnego na wody termalne

Według środowej informacji Moniki Kosielak z miejscowego urzędu gminy, w ramach projektu ruszył już przetarg na opracowanie studium możliwości zagospodarowania i wykorzystania terenu pod ewentualne termy.

Master plan powinien zawierać m.in. graficzne i pisemne opracowanie koncepcji zagospodarowania i komercyjnego wykorzystania terenu (co najmniej w dwóch wariantach) oraz propozycje rozwiązań architektonicznych wraz z szacunkową analizą ekonomiczno-finansową.

Koncepcja zagospodarowania ma uwzględniać kompleks obiektów bazujących na wodach termalnych (kąpielisko termalne, hotel, SPA, obiekty gastronomiczne, korty tenisowe, etc.) lub innych.

Czytaj też: Miliony na wody termalne

Propozycje rozwiązań architektonicznych powinny zostać wkomponowane w istniejące otoczenie, z uwzględnieniem m.in. walorów krajobrazowych i panoramy okolicy. Teren leży bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody Sokole Góry, w pobliżu ruin średniowiecznego zamku w Olsztynie oraz licznych jurajskich ostańców i wzgórz.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE