PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Ustka podpisała z Energą umowę oświetleniową

  • wnp.pl    4 grudnia 2017 - 12:15
Gmina Ustka podpisała z Energą umowę oświetleniową

Gmina Ustka podpisała ze spółką Energa Oświetlenie umowę na kompleksowe oświetlenie na terenie gminy. Przedmiotem umowy jest dobudowa prawie 1000 nowych punktów świetlnych w technologii LED. Dodatkowo w ramach umowy  w gminie zostanie zamontowanych  70 iluminacji okolicznościowych  – poinformowała Energa.
Energa poinformowała, że podczas sesji Rady Gminy Ustka 29 listopada br., przedstawiciele spółki Energa Oświetlenie sfinalizowali z władzami gminy proces zawierania umowy na „Kompleksowe oświetlenie na terenie Gminy Ustka w latach 2017 – 2022/2023”.

Umowę w imieniu spółki Energa Oświetlenie podpisał prezes zarządu Michał Bełbot oraz prokurent Łukasz Skawiński. Gminę Ustka reprezentowały Anna Sobczuk-Jodłowska –wójt gminy oraz Jadwiga Dic - skarbnik.

Przedmiotem umowy jest dobudowa prawie 1000 nowych punktów świetlnych (słup plus oprawa) w technologii energooszczędnej LED. Dodatkowo w ramach umowy Energa zobowiązała się do montażu i eksploatacji 70 iluminacji okolicznościowych.

- Dobra współpraca z samorządem i otwartość na wdrażanie proekologicznego i energooszczędnego oświetlenia przynosi efekty. Wdrażamy nowoczesne technologie LED, które poprawiają walory estetyczne miejsca i wspierają realizację planów gospodarki niskoemisyjnej w gminach – powiedział Michał Bełbot, prezes Energi Oświetlenie.

Gmina Ustka zajmuje powierzchnię 21 810 ha, w tym 11 744 ha (50,8 %) to użytki rolne; 6 723 ha (30,8%) to lasy. Długość wybrzeża morskiego wynosi około 20 km. Gęstość zaludnienia 33 osoby na km kw. Ludność ogółem to 7 573 mieszkańców.

Energa Oświetlenie, która należy do gdańskiej grupy Energa, specjalizuje się w świadczeniu kompleksowych usług oświetleniowych. Spółka jest właścicielem 375 tysięcy lamp oświetleniowych. Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.