Gminy dostaną mniej pieniędzy z budżetu państwa na drogi

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 06-09-2011
  • drukuj
Dotacja z budżetu państwa na budowę czy remont lokalnej drogi wyniesie maksymalnie 30 proc. kosztów inwestycji.
Gminy dostaną mniej pieniędzy z budżetu państwa na drogi
Samorządy, które jeszcze w tym roku złożą wnioski do wojewodów o dofinansowanie inwestycji związanych np. z remontem drogi, nie będą już mogły liczyć na 50 proc. pomocy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Maksymalny poziom dotacji celowej na inwestycje związane z realizacją zadania własnego, jakim jest np. budowa gminnej drogi, wyniesie bowiem 30 proc. Taką właśnie wysokość przewiduje projekt rozporządzenia w sprawie udzielania tej dotacji dla jednostek samorządu terytorialnego na przebudowę, budowę lub remonty dróg powiatowych i gminnych, którym dziś zajmie się Rada Ministrów.

Zmiana rozporządzenia spowoduje, że wysokość udziału środków własnych gmin i powiatów przy tych inwestycjach będzie musiała wynieść nie mniej niż 70 proc. kosztów realizacji.

Zgodnie z projektem nowelizacji rozporządzenia te samorządy, które wnioski o udzielenie dotacji celowej na inwestycje drogowe złożyły jeszcze w 2010 roku, będą mogły liczyć na dofinansowanie na podstawie obowiązujących jeszcze dziś przepisów. Jest to kwota stanowiąca maksymalnie 50 proc. kosztów planowanego działania – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE