PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminy wzbogacą się na hotelach

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    22 lipca 2011 - 06:37
Gminy wzbogacą się na hotelach

W kraju jest jeszcze miejsce na prawie tysiąc hoteli wynika z raportu „Hotelarstwo w Polsce 2011 – 2015”. Na ich powstawaniu zależy gminom.
Rozwój hotelarstwa napędzają nie tylko indywidualne podróże, lecz także inwestycje w nowe fabryki i firmy – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przekłada się to na podróże biznesowe ich pracowników. W tym roku, jak wynika z danych PAIiIZ, bezpośrednie inwestycje zagraniczne osiągną ponad 10 mld euro. W ubiegłym roku wyniosły 7,5 mld euro.

W najbliższych latach będą powstawać przede wszystkim niewielkie obiekty hotelowe liczące około 30 pokoi. Na nie zapotrzebowanie jest największe.

Raport Instytutu Hotelarstwa wskazuje także, że hotele będą powstawały w dużej części w miastach powiatowych liczących powyżej 20 tys. mieszkańców, położonych w promieniu 100-120 km wokół największych miast.

Na ich powstawaniu zależy gminom. Wraz z powstaniem hotelu 1-, 3-gwiazdkowego ceny ziemi w okolicy rosną 3-, 4-krotnie. Jeśli jest to obiekt 5-gwiazdkowy, wzrosty są nawet 10-krotne – pisze „Dziennik Gazeta Prawna” Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.