PARTNER PORTALU
  • BGK

Godzinny protest na drodze krajowej

  • PAP    11 stycznia 2013 - 18:53
Godzinny protest na drodze krajowej

W piątek w Niemodlinie odbył się godzinny protest na DK 46, przebiegającej przez to miasto.
Organizatorzy protestu chcą w ten sposób wywrzeć presję ws. przyspieszenia budowy obwodnicy Niemodlina. Według organizatorów protestu drogę krajową nr 46 w Niemodlinie zablokowało w piątek około stu osób. Według policji protestujących było 75.

Był to już trzeci taki protest na drodze krajowej nr 46 zorganizowany przez Społeczny Komitet Mieszkańców ds. Obwodnicy Niemodlina. Poprzednie odbyły się w listopadzie i grudniu ubiegłego roku.

Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli, że będą w tym roku cyklicznie blokować w ten sposób trasę krajową przebiegającą przez Niemodlin, by zainteresować opinię publiczną tematem obwodnicy Niemodlina i wywrzeć w ten sposób „presję na osoby decyzyjne w kraju" w związku z brakiem działań w sprawie rozpoczęcia budowy tej obwodnicy.

"Kolejny protest zaplanowaliśmy na 25 stycznia. W przyszłym tygodniu złożymy stosowne zawiadomienia do burmistrza Niemodlina" - powiedział Tomasz Hrycaj ze Społecznego Komitetu Mieszkańców ds. Obwodnicy Niemodlina.

Piątkowy protest, jak poprzednie, polegał na tym, że jego uczestnicy przechodzili przez godzinę po przejściu dla pieszych, tym razem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z ulicą Korfantego.

Hrycaj dodał, że blokowanie w ten sposób drogi mimo uciążliwości nie jest wymierzone w kierowców, którzy jeżdżą przez Niemodlin. „Za każdym razem liczymy na ich zrozumienie, bo wybudowanie u nas obwodnicy jest nie tylko w interesie mieszkańców, ale też właśnie kierowców" - stwierdził Hrycaj.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad budowa obwodnicy Niemodlina może się rozpocząć po roku 2013, ale uzależnione to będzie m.in. o wysokości budżetu Polski w nowej unijnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Projekt obwodnicy i wszelkie dokumenty potrzebne do rozpoczęcia tej inwestycji są już gotowe.

Droga krajowa nr 46 przebiega przez województwa: dolnośląskie, opolskie i śląskie. Prowadzi z Kłodzka do Szczekocin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.