Gołdap marzy o hotelach i pensjonatach

Władze Gołdapi wystawiły na sprzedaż 20 ha gruntów w strefie uzdrowiskowej. Chcą, by inwestorzy zbudowali na tych terenach sanatoria, hotele i pensjonaty.
Gołdap marzy o hotelach i pensjonatach
Jak poinformował wiceburmistrz Gołdapi, Jacek Morzy, miasto ma w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tereny pod inwestycje związane z obsługą kuracjuszy.

„Czekamy na inwestorów, którzy są zainteresowani budową sanatoriów, hoteli, centrów odnowy biologicznej. Samorząd chce rozwijać miasto poprzez świadczenie usług medycznych i rehabilitacyjnych” – wyjaśnił Morzy.

Gołdap od 2000 roku ma status miejscowości uzdrowiskowej; w miejscowym sanatorium leczą się pacjenci ze schorzeniami narządów ruchu, układu pokarmowego i oddechowego.

Samorząd buduje infrastrukturę, dzięki której chce przyciągnąć kuracjuszy. Powstaje park zdrojowy, pijalnia wód mineralnych, molo nad jeziorem Gołdap, ścieżki spacerowe, rowerowe i konne. Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na budowę tężni.

Miasto szuka także chętnego, który zainwestuje w rozlewanie i butelkowanie wód mineralnych. W strefie uzdrowiskowej wykonano dwa odwierty wód solankowych. Woda pobrana z głębszego odwiertu – 613 metrów – ma właściwości lecznicze; będzie zasilać tężnie i będą ją pić kuracjusze według zaleceń lekarzy. Woda z płytszego odwiertu – 395 metrów – jest wysoko zmineralizowana, z dużą zawartością magnezu i wapnia. Ta mogła by być butelkowana.

Wartość inwestycji w strefie uzdrowiskowej – czyli m.in. wybudowanie tężni, plaży miejskiej, renowacji rynku miejskiego – to 40 mln zł, z czego 34 mln zł pochodzą z Unii Europejskiej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

W dobie kryzysku i zaciskania pasa nsuwa się pytanie: jakie obiekty sa najbardziej potrzebne? Co jest mrzonką i marzeniem a co realna potrzebą? Czy hotele i pensjonaty, świecące pustkami, walczące o klienta potrzebuja jeszcze dodatkowej konkurencji? Woda mineralna czy to będzie "Gołdapianka&qu...ot;, czy "Kresowianka" byle była co najmniej tak smaczna jak "Augustowianka" pewnie sie przyjmie i sprzeda. rozwiń

Kuba, 2012-04-23 15:14:37 odpowiedz

Jestem gołdapianinem. Tu hoteli, pensjonatów i restauracji jest już multum, w tym równiez w strefie uzdrowiskowej jak EGO, Jurand, SPA, OHP, Eldorado, Atena, Leśny Zakatek plus w planie "Gromada", ktorej juz sprzedano 2 ha ziemi. Panie Morzy zdałoby się wymyślić cos nowego, bo hoteli je...st już za dużo a woda "solankowa" do mineralizacji jest za mało słona i potrzebuje dosalania aby być zdatną do spożycia. rozwiń

Zdzisław, 2012-04-23 11:04:19 odpowiedz

Każdy ma swoje marzenia, my o basenach nie marzymy tylko o bardzo potrzebnych obiektach...

CINAMON, 2012-04-21 09:53:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE