Golf: Samorządy inwestują w pola golfowe

Potencjał inwestowania w ogólnodostępne pola golfowe zaczynają odkrywać samorządy lokalne.

Golf: Samorządy inwestują w pola golfowe
Samorządy zaczynają inwestować w pola golfowe. Fot. Pixabay.com

Jak podkreśla prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski, budowane przez gminy obiekty mają być m.in. narzędziem do wykorzystania nieużytków i promocji regionu.

– Wiele gmin zdało sobie sprawę, że przemyślana inwestycja w pole golfowe to okazja do zagospodarowania nieatrakcyjnych terenów. Wystarczy kilkanaście hektarów, które po przekształceniu stają się sportowym obiektem poprawiającym wizerunek okolicy, tworzą miejsca pracy, a w końcu znacząco wpływają na wzrost cen okolicznych działek – uważa Michałowski.

Pierwszym krajowym polem golfowym wybudowanym ze środków publicznych jest „Zawarcie” w Gorzowie Wielkopolskim. Tamtejszy Zakład Utylizacji Odpadów (właścicielem ZUO jest miasto Gorzów) w 2013 roku przekształcił teren po byłym składowisku odpadów, które w latach 90. zostało poddane rekultywacji, w dziewięciodołkowy obiekt.

– Stajemy się wizytówką Gorzowa. Nasze pole jest atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również dla tutejszych firm. Mimo dopiero dwóch sezonów funkcjonowania, udaje nam się organizować turnieje, w których uczestniczy coraz więcej osób – mówi menedżer obiektu i instruktor gry Robert Woźniak.

W ubiegłym roku inwestycję w golfa rozpoczęła Gmina Lublin. Budowa sześciodołkowego obiektu nad Zalewem Zemborzyckim jest współfinansowana ze środków unijnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po Spa w każdej miejscowości,lotniskach co kilkadziesiąt kilometrów,przyszedł czas na pola golfowe.Ludzie opanujcie się,a któż to będzie odwiedzał te przybytki.Chyba chodzi o to by bezsensownie wydac pieniądze,a przy okazji kolesie zarobią.

jurek, 2015-09-28 16:15:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE