PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Kiedy rozbudowa ul. Myśliborskiej?

  • PAP/MN    19 września 2017 - 10:23
Gorzów Wielkopolski: Kiedy rozbudowa ul. Myśliborskiej?
Rozbudowa Myśliborskiej jest oczekiwana w Gorzowie od wielu lat. (fot. pixabay)

Prawie 9 mln zł będzie kosztowała rozbudowa ul. Myśliborskiej w Gorzowie Wlkp. To trasa wylotowa z miasta w kierunku Szczecina i terenów przemysłowych Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Budomex.
Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska, w tym tygodniu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. Teren budowy ma on przejąć pod koniec września br. Przebudowa drogi ma zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku.

Do przetargu na to zadanie stanęły dwie firmy oferując jego wykonanie za ok. 9 mln zł i 14,1 mln zł. To więcej niż zakładał szacunkowy kosztorys mówiący o nieco ponad 7,2 mln zł.

Ostatecznie drogę przebuduje Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa.

Rozbudowa Myśliborskiej, będącej zarazem odcinkiem drogi woj. nr 130, jest oczekiwana w Gorzowie od wielu lat. Z jednej strony panuje na niej duży ruch tranzytowy (do węzła Małyszyn na S3), a z drugiej związany z dojazdami mieszkańców do wielu zakładów produkcyjnych działających w specjalnej strefie ekonomicznej. To sprawia, że na jednojezdniowej obecnie ulicy w godzinach szczytu tworzą się długie korki.

Czytaj też: Wiadomo kiedy ma powstać obwodnica Czudca na Podkarpaciu

Rozbudowa ulicy obejmie wykonanie m.in.: dwóch jezdni oddzielonych pasem zieleni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, ronda na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką, chodników i ścieżek rowerowych.

Oczywiście zostanie wybudowana także niezbędna infrastruktura - kanalizacja deszczowa z systemem podziemnych zbiorników retencyjnych wraz z osadnikiem i przepompownią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.