PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: miasto wybrało wykonawcę modernizacji ulicy Kostrzyńskiej

  • PAP/KDS    14 czerwca 2017 - 10:56
Gorzów Wielkopolski: miasto wybrało wykonawcę modernizacji ulicy Kostrzyńskiej
Remont ul. Kostrzyńskiej zakończy się pod koniec 2018 roku (fot. gorzow.pl)

Główna ulica Gorzowa Wielkopolskiego - Kostrzyńska - doczeka się remontu. Miasto podało wyniki przetargu. Za jej modernizację i przebudowę odpowiadać będą konsorcjum Balzola Polska oraz z Construccionesy Promociones Balzola. Zakończenie prac zaplanowano na koniec 2018 roku.
Do przetargu stanęły trzy firmy. Oferta Konsorcjum była najtańsza - opiewa na ok. 54,7 mln zł - poinformowała PAP dyr. Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Marta Liberkowska.

"Teraz pozostałe firmy, które przystąpiły do przetargu, mają 10 dni na złożenie odwołania na czynność wyboru najkorzystniejszej oferty. Następnie postępowanie będzie poddane kontroli przez Urząd Zamówień Publicznych. W przypadku, gdy żadna firma nie złoży odwołania, a postępowanie przejdzie pomyślnie kontrolę, podpisanie umowy z wybranym wykonawcą będzie możliwe pod koniec lipca" - powiedziała Liberkowska.

Na przebudowę i modernizację samej ulicy miasto przygotowało 44 mln zł. Natomiast 14 mln zł - na modernizację torowiska tramwajowego wzdłuż Kostrzyńskiej. W obu przypadkach Gorzów Wlkp. uzyskał na te zadania duże dofinansowanie z funduszy unijnych.

Kostrzyńska jest jedną z głównych arterii miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w kierunku granicznego Kostrzyna nad Odrą. Ulica z kostki brukowej od wielu lat jest w fatalnym stanie, podobnie jak znajdujące się obok niej torowisko tramwajowe. Miasto chce zakończyć inwestycje pod koniec 2018 r.

Oprócz Konsorcjum Balzola Polska Sp. z o.o. z Warszawy oraz Construccionesy Promociones Balzola S.A. z Hiszpanii o realizację tej inwestycji ubiegała się firma ZUE S.A. z Krakowa (za ok. 58,5 mln zł) i Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa (za ok. 64,8 mln zł). 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.