PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski oszczędza na zmianie lokalizacji wydziałów urzędu

  • PAP    9 stycznia 2015 - 07:14
Gorzów Wielkopolski oszczędza na zmianie lokalizacji wydziałów urzędu

fot.pixabay.com

Ponad 460 tys. zł oszczędności rocznie ma przynieść zmiana lokalizacji wydziałów Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp., które znajdują się w dwóch budynkach wynajmowanych od prywatnych firm. Władze miasta przeniosą je do budynku wynajętego od PWSZ.
Jak wyjaśnił konferencji prasowej wiceprezydent Gorzowa Wlkp. Łukasz Marcinkiewicz, chodzi o zmiany lokalizacji wydziałów mieszczących się przy ul. Kombatantów 34 i Przemysłowej 53, tj. biur zajmowanych m.in. przez wydziały audytu, komunikacji, administracji, sportu czy Straż Miejską.

Za wynajem pomieszczeń w obiekcie przy ul. Przemysłowej magistrat płaci teraz ponad 467 tys. zł rocznie, a w biurowcu przy ul. Kombatantów ponad 716 tys. zł. W obu budynkach ma do dyspozycji 2,6 tys. m2.

Alternatywą dla tych lokalizacji będzie budynek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Myśliborskiej o pow. użytkowej 4 tys. m2, którego wynajem będzie kosztował miasto 700 tys. zł rocznie.

Marcinkiewicz wyjaśnił, że będzie to pierwszy etap racjonalizacji funkcjonowania urzędu, którą zapowiedział nowy prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Z jednej strony ma ona ograniczyć koszty stałe funkcjonowania urzędu, a z drugiej ułatwić pracę urzędnikom i sprawić, by mieszkańcy nie musieli szukać poszczególnych wydziałów po całym mieście.

"Obecnie urząd miasta jest rozlokowany jest aż w dziewięciu różnych miejscach w naszym mieście, co stwarza potężne problemy logistyczne, współpraca jest utrudniona, transport dokumentów, organizacja spotkań, to jest rzeczywiście rzecz trudna. Druga kwestia, to obciążenia finansowe naszego miasta, naszych mieszkańców dodatkowymi kosztami związanymi z wynajmem" - wyjaśnił Marcinkiewicz.

Po konsultacjach z władzami PWSZ w Gorzowie Wlkp. urzędnikom udało się dojść do porozumienia ws. wynajmu jednego z budynków należących do uczelni, a przy tym ustalić stawki niższe od tych, które magistrat płacił za wynajem biur od osób prywatnych. Pierwszy etap przeprowadzki zaplanowano na marzec br., a cała operacja ma zakończyć dwa miesiące później.

Kanclerz PWSZ w Gorzowie Wlkp. Roman Gawroniak zapowiedział, że pieniądze z wynajmu budynku dla miasta uczelnia przeznaczy głównie na rozwój naukowy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.