PARTNER PORTALU
 • BGK

Gorzów Wlk. Kolejne utrudnienia w związku z remontem estakady

 • PAP/AH    8 maja 2018 - 12:57
Gorzów Wlk. Kolejne utrudnienia w związku z remontem estakady
Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju mając przeszło 2 km długości. (fot. mat. pras.)

W związku z remontem estakady kolejowej w Gorzowie Wlkp. i pracami modernizacyjnymi na linii 203 w czwartek zostanie wstrzymany ruch pociągów między Gorzowem a Wawrowem oraz wyłączony z obsługi przystanek Gorzów Wschodni. Zacznie obowiązywać komunikacja zastępcza.
 • Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju mając przeszło 2 km długości.
 • Modernizacja estakady to ogromne przedsięwzięcie. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. i potrwać do września br. 
 • Odnowiona budowla znów będzie ozdobą centralnej części miasta.

We wtorek (08.05) kolejarze poinformowali o zmianach w organizacji ruchu oraz przekazali aktualne informacje nt. trwającej przebudowy gorzowskiej estakady kolejowej.

Od 10 maja do 10 września br. PKP PLK będą dodatkowo modernizowały tory, przejazdy i inną infrastrukturę między Gorzowem a Wawrowem. Wykonanie tych prac wiąże się z wstrzymaniem ruchu na tym odcinku i wyłączeniem z obsługi przystanku kolejowego Gorzów Wschodni.

Zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa dla pasażerów pociągów regionalnych między Gorzowem i Santokiem. Natomiast dla pociągów dalekobieżnych została wcześniej wyznaczona między Gorzowem a stacją Strzelce Krajeńskie Wschód.

- Informacja jest podawana w pociągach. Konduktorzy przechodzą przez skład informują wszystkich pasażerów (…) Prosimy o wyrozumiałość, szykujemy naprawdę bardzo dobrą komunikację i na lata ten obiekt (estakada - red.) już będzie służył, i miastu, i pasażerom - powiedział rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Prace na samej estakadzie i stacji Gorzów przebiegają zgodnie z planem. Kończy się wzmacnianie konstrukcji estakady i remont wiaduktów. Na stacji odnawiane są m.in.: przejście podziemne do peronów, tunel bagażowy oraz nieużywany peron nr 2. Powstanie winda, nowe schody i inne udogodnienia dla pasażerów.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą. Codziennie średnio pracuje przy inwestycji ok. 200 osób. Widać prace na poziomie ulicy, i na poziomie estakady, i w budynku dworca. Obiekt estakady zdecydowanie poprawia swoją estetykę. Termin wrześniowy jest terminem, który wykonawca zamierza dotrzymać - powiedział Siemieniec.

Modernizacja estakady to ogromne przedsięwzięcie. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. Ma zakończyć się we wrześniu br. Zadanie obejmuje gruntowne przebudowanie estakady z zachowaniem jej historycznego charakteru i nowych standardów obsługi podróżnych.

Zasadnicze prace obejmują remont 50 nisz, modernizację mostu, pięciu wiaduktów stalowych, murów oporowych i wymianę ok. 3 km toru. W przyszłości będzie także możliwe dobudowanie na estakadzie drugiego toru oraz założenie trakcji elektrycznej.

Gorzowska estakada kolejowa należy do najdłuższych tego typu obiektów w kraju mając przeszło 2 km długości. Powstała w latach 1905-1914 i jest wpisana do rejestru zabytków. Jej przebudowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków.

Wykonane prace modernizacyjne mają zagwarantować wzmocnienie konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu jej historycznego charakteru. Odnowiona budowla znów będzie ozdobą centralnej części miasta.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych etap I - Modernizacja estakady kolejowej w Gorzowie Wielkopolskim". Jego wartość to 115 mln zł brutto, z czego niemal 81 mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.