PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp.: 26,2 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Kostrzyńskiej

  • PAP/JS    6 grudnia 2016 - 17:13
Gorzów Wlkp.: 26,2 mln zł dofinansowania na przebudowę ul. Kostrzyńskiej
Ulica z kostki brukowej od wielu lat jest w fatalnym stanie, podobnie jak znajdujące się obok niej torowisko tramwajowe. (fot. gorzow.pl)

• Miasto Gorzów Wlkp. otrzyma ok. 26,2 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych na przebudowę ul. Kostrzyńskiej.
• To jedna z głównych arterii miasta w ciągu drogi wojewódzkiej nr 132 w kierunku granicznego Kostrzyna nad Odrą.
Ulica z kostki brukowej od wielu lat jest w fatalnym stanie, podobnie jak znajdujące się obok niej torowisko tramwajowe.

Jak poinformowała marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak, projekt modernizacji tej ulicy złożony przez władze Gorzowa Wlkp. decyzją zarządu województwa otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020 i będzie realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla miejskiego obszaru funkcjonalnego Gorzowa Wlkp.

Inwestycja będzie polegała na przebudowie ul. Kostrzyńskiej na odcinku ok. 1 900 m - od skrzyżowania z ul. Plac Słoneczny do skrzyżowania z ul. Dobrą oraz remoncie na odcinku ok. 1 109 m - od skrzyżowania z ul. Dobrą do skrzyżowania z węzłem drogi ekspresowej S3.

Jak poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak, w ramach inwestycji powstanie nowa ulica z jezdnią, chodnikami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i całą niezbędną infrastrukturą. Całkowity koszt przebudowy ulicy Kostrzyńskiej to 44 mln zł.

"Miasto przygotowało już pełną dokumentację. Zakładamy, że pierwsze prace rozpoczną się w drugim kwartale przyszłego roku, a ulica zostanie oddana do użytku w czwartym kwartale 2018 r." - powiedziała Sadowska-Cieślak.

Ponadto równolegle zostaną wykonane prace związane z modernizacją torowiska tramwajowego na tym odcinku - jednakże zakres przebudowy torowiska jest objęty dofinansowaniem z projektu tramwajowego w ramach POIiŚ - System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.