PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. Umowa na rozbudowę ul. Myśliborskiej podpisana

  • PAP/rs    27 września 2017 - 12:04
Gorzów Wlkp. Umowa na rozbudowę ul. Myśliborskiej podpisana
Inwestycję za prawie 9 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex Fot. Shutterstock.com

Władze Gorzowa Wlkp. planują, że pod koniec 2019 r. kierowcy będą mogli korzystać z dwujezdniowej ul. Myśliborskiej. Magistrat podpisał umowę na jej rozbudowę, która ma kosztować prawie 9 mln zł - poinformowała Marta Liberkowska z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
• Ulica Myśliborska to jedna z głównych i największych tras wyjazdowych z miasta.

• W godzinach szczytu jest bardzo mocno obciążona ruchem i tworzą się na niej kroki. Ponadto, stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

• Inwestycję za prawie 9 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej z jednojezdniowej obecnie do trasy dwujezdniowej z dwoma pasami w obu kierunkach to ważny temat w Gorzowie Wlkp. Ulica w ciągu drogi wojewódzkiej nr 130 ma bowiem duże znacznie komunikacyjne.

- To jedna z głównych i największych tras wyjazdowych z miasta, łączących Gorzów z węzłem północnym ekspresowej S3, a tym samym stanowiąca dla Gorzowa okno komunikacyjne na Polskę. Jednocześnie jest to trasa dojazdowa do strefy ekonomicznej, która stale się rozbudowuje i zatrudnia tysiące mieszkańców - wyjaśniała Liberkowska.

Dlatego - jak zaznaczyła - modernizacja i rozbudowa ulicy Myśliborskiej, zgodnie z potrzebami i kierunkiem rozwoju miasta, jest strategiczną inwestycją komunikacyjną w najbliższym czasie.

Ulica Myśliborska w godzinach szczytu jest bardzo mocno obciążona ruchem i tworzą się na niej kroki. Ponadto, stan jej nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

Innym aspektem przemawiającym za rozbudową jest nie tylko rozwój gospodarczy tej części miasta, ale i demograficzny, gdyż stale rozbudowuje się położone w tym rejonie osiedle Europejskie, na którym już teraz mieszka kilkanaście tysięcy gorzowian.

Do przetargu na to zadanie stanęły dwie firmy, które zaoferowały ok. 9 mln zł i 14,1 mln zł. To więcej niż zakładał szacunkowy kosztorys, wynoszący ponad 7,2 mln zł.

Inwestycję za prawie 9 mln zł wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex. Zgodnie z umową wykonawca ma przejąć teren budowy w najbliższych dniach. Samorząd złożył wniosek o dofinansowanie inwestycji z rezerwy celowej budżetu państwa.

Chodzi o wykonanie m.in.: dwóch jezdni oddzielonych pasem zieleni na odcinku od skrzyżowania z ul. Słowiańską do skrzyżowania z ul. Chorwacką, ronda na skrzyżowaniu z ul. Chorwacką, chodników i ścieżek rowerowych. Powstanie też niezbędna infrastruktura do odprowadzania wody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.