PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów wydaje na inicjatywy lokalne

  • PAP    23 maja 2012 - 13:10
Gorzów wydaje na inicjatywy lokalne

Parkingi, fragment drogi czy małe murale – to przedsięwzięcia, które zrealizuje Gorzów Wielkopolski w ramach lokalnych inicjatyw.
Na ten cel samorząd wyda w tym roku 210 tys. zł – poinformowała rzeczniczka magistratu Anna Zaleska.

Mieszkańcy przygotowali projekty budowlane oraz kosztorysy inwestorskie i wystąpili do miasta o współfinansowanie kilku przedsięwzięć. Prezydent Gorzowa zaakceptował przedstawione przez wydział inwestycji propozycje.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w imieniu Społecznego Komitetu wnioskowała o budowę parkingu przy ul. Chodkiewicza. Miejsce dla pojazdów przy kościele zostanie wykonane z kostki betonowej. Szacunkowy koszt zakupu materiałów, który weźmie na siebie miasto, to około 97 tys. zł. Mieszkańcy zajmą się wykonaniem dokumentacji i budową parkingu – te koszty to 67 tys. zł.

W ramach podobnego schematu powstanie także parking przy ul. Kazimierza Wielkiego, droga między kilkoma posesjami przy ul. Wyszyńskiego czy studnia chłonna przy ul. Wapiennej, której mieszkańcy podczas opadów mają kłopot z wodą deszczową. Z inicjatywy mieszkańców zostaną także wykonane murale na dwóch gorzowskich kamienicach.

„Zachęcamy mieszkańców do składania podobnych wniosków, bo niewykluczone, że pojawią się oszczędności po przetargach, które pozwolą na realizację kolejnych przedsięwzięć” – dodała Zaleska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • EWA, 2012-05-23 15:37:38

    Proponuję aby miast pomyślało o kompleksowej placówce,która by rozwiązała problem Wad Postawy Dzieci i Młodzieży Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 - 2007 roku 40 proc. orzeczeń... o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już 30 latków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Proponuję aby samorząd nawiązał współpracę z FUNDACJĄ "Akademia Zdrowych Pleców" widziałam,że tym zajmują się profesjonalnie !  rozwiń