PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów zbuduje halę sportowo-widowiskową

  • JS    12 lipca 2017 - 20:52
Gorzów zbuduje halę sportowo-widowiskową
Kompleks będzie tak zaprojektowany, aby wtopić się w otaczającą roślinność, minimalizując potrzebę wycinki drzew (fot. gorzow.pl)

Hala sportowo-widowiskowa w Gorzowie będzie postawiona przy Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Słowianka”. - Będzie wkomponowana w istniejącą już przestrzeń - zapewnił prezydent Jacek Wójcicki.
Warunkiem uzyskania 50-procentowego dofinansowania inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest złożenie przez inwestora do maja 2018 roku projektu hali wraz z pozwoleniem na budowę.

W przyszłym roku zostanie ogłoszony konkurs na projekt. Miasto zakłada, że budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale 2019 roku, dwa lata później jej otwarcie.

Prezydent Wójcicki zapewnił, iż mimo że hala nie będzie miała mocno rozbudowanej funkcji lekkoatletycznej również lekkoatleci, także niepełnosprawni, będą mogli w niej trenować.

Hala - według koncepcji architektonicznej - ma mieć 5027 miejsc. Sala główna ma być przystosowana do przeprowadzenia przede wszystkim rozgrywek w piłce ręcznej, koszykówce, futsalu i siatkówce. Obok sali głównej zaprojektowano pełnowymiarową salę sportową, treningową, która w trakcie imprez kulturalno-rozrywkowych może pełnić również funkcję sceny.

Obiekt będzie wpisany w otoczenie zarówno pod względem architektoniczno-krajobrazowym, jak też funkcjonalnym. W cel zintegrowania obiektu z otoczeniem, zwłaszcza w czasie pomiędzy większymi imprezami, będzie posiadać dostępną z zewnątrz kawiarnię/restaurację, z odpowiednim zapleczem i wglądem na płytę główną boiska oraz toalety publiczne,;

Budynek hali widowiskowo-sportowej ma być w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Zakłada się możliwość organizowania imprez masowych typu koncert z wprowadzaniem ludzi na płytę boiska.

W pobliżu holu wejściowego ma być pomieszczenie z przeznaczeniem na „Strefę małego kibica”. Przestrzeń ta, dedykowana jest dzieciom również podczas dni, w których nie ma imprezy sportowej.

Kompleks będzie tak zaprojektowany, aby wtopić się w otaczającą roślinność, minimalizując potrzebę wycinki drzew. Jednym z istotnych akcentów dla zachowania otoczenia będzie parking terenowy w otoczeniu drzew.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.