PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzowski pomysł na ZIT-y

  • pt    7 lutego 2014 - 14:50
Gorzowski pomysł na ZIT-y

Rewitalizacja parku im. H. Siemiradzkiego w Gorzowie Wielkopolskim o jedno z kilku działań wytypowanych do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).
ZIT to nowy instrument finansowy, będący częścią Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubuskiego. Gorzów Wielkopolski i kilka sąsiednich gmin partnerskich zrealizują dzięki niemu kilka inwestycji.

Do rozdysponowania mają ponad 30 mln euro. Aktualnie trwają negocjacje z Urzędem Marszałkowskim województwa lubuskiego w sprawie podziału środków.

Jednym z głównych projektów w ramach ZIT ma być przywrócenie dawnego blasku parkowi, który zostanie uporządkowany i wyposażony w dodatkowe oświetlenie.Inwestycja obejmie również odrestaurowanie alejek i wyposażenie gorzowskiego parku w elementy małej architektury.

Pierwsze środki finansowe na inwestycje w ramach ZIT mogą zostać uruchomione pod koniec tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • urzędnik ze Śląska, 2014-02-10 11:21:34

    To ja proszę o informację, jak oni chcą to zrobić? Na Śląsku rewitalizacja ma być "prozatrudnieniowa" i na Śląsku, podobno w związku z wyraźnymi zaleceniami Ministerstwa, tego typu rewitalizacja NIE BĘDZIE finansowana ani w ZITach ani w ramach RPO w ogóle. Tłumaczą, że taka sytuacja jest w... całej Polsce, a tu proszę. To jak, MIR ma inne zalecenia do każdego z województw z osobna?  rozwiń