PARTNER PORTALU
  • BGK

Gostyń rozstrzygnął drogowe przetargi

  • AW    2 kwietnia 2015 - 17:26

W kwietniu ruszą remonty na drogach gminnych w Gostyniu. Rozbudowana zostanie też ulica w nowej części osiedla Pożegowo.
Jak informuje Urząd Miejski w Gostyniu rozstrzygnięto przetarg na budowę drogi wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową w ul. W. Modlibowskiej i budowę kanalizacji deszczowej w ul. Z. Psarskiego.

- Na przetarg wpłynęło siedem ofert. Najkorzystniejszą, pod względem ceny i terminu wykonania zadania, ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogi i Ulice Leszno – informuje Henryk Sadzki, naczelnik wydział wozwoju i inwestycji z UM w Gostyniu.

Prace będą kosztować ok. 1,35 mln zł. W ramach inwestycji na ul. Modlibowskiej wybudowana zostanie jezdnia wraz z chodnikiem o długości 540 m o nawierzchni z kostki betonowej. W ciągu drogi wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Na wykonanie zadania wykonawca będzie mieć 21 tygodni od podpisania umowy z gminą Gostyń.

Drogowych prac w gminie szykuje się znacznie więcej. W kwietniu ruszą remonty cząstkowe. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma „EKO-BUD” z Pyzdr. Wykona prace za 376,8 tys. zł.

- Na wykonane prace wykonawca da 24 miesiące gwarancji. Firma z Pyzdr będzie odpowiedzialna za naprawianie dróg w mieście, a także na terenach wiejskich do 18 grudnia 2015 roku – informuje magistrat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.