PARTNER PORTALU
  • BGK

Gostyń walczy o obwodnicę

  • AZA    5 stycznia 2011 - 21:11
Gostyń walczy o obwodnicę

Gostyńscy samorządowcy oczekują zmiany decyzji Ministra Infrastruktury w sprawie „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015”, w którego projekcie nie znalazła się obwodnica Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12.
Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak, wraz z przedstawicielami Powiatu Gostyńskiego oraz Gminy Piaski, uczestniczył we wtorek 4 stycznia 2011 r. w konsultacjach, które miały miejsce w Ministerstwie Infrastruktury.

W ostatnich dniach roku 2010 samorządowcy podpisali wspólne pismo, które przekazano do resortu infrastruktury w ramach prowadzonych konsultacji społecznych ogłoszonego projektu „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015” oraz przygotowanej do niego „Prognozy Oddziaływania na Środowisko”.

W piśmie kierowanym bezpośrednio do Ministra Cezarego Grabarczyka, samorządowcy wskazują m.in. na fakt, iż pominięcie w „Programie” obwodnicy Gostynia „spowoduje nieodwracalne w skutkach konsekwencje, prowadzące do komunikacyjnego paraliżu. To z kolei negatywnie odbije się na lokalnej gospodarce. W sposób jednoznaczny uniemożliwi również przygotowania i budowę obwodnicy na drodze wojewódzkiej nr 434, która w znacznej części ma wspólny przebieg z obwodnicą drogi nr 12”.

Pismo kończy się apelem: „W imieniu społeczeństwa ziemi gostyńskiej kategorycznie domagamy się wpisania budowy obwodnicy Gostynia i Piasków do »Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011–2015«”.

Do korespondencji dołączono m.in. opracowanie dokumentujące zagrożenia związane z obecnym przebiegiem drogi krajowej nr 12 przez Gostyń, a także pisma protestacyjne mieszkańców. Materiały te posłużyły również samorządowcom podczas konsultacji w Warszawie.

Na komunikacyjne problemy Gostynia prezentowane w Ministerstwie Infrastruktury zwrócili uwagę dziennikarze mediów centralnych. Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak udzielił wywiadu Informacyjnej Agencji Radiowej. Wypowiedź Burmistrza dla Polskiego Radia można posłuchać w internecie na stronie www.gostyn.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.