PARTNER PORTALU
  • BGK

Gotowa nowa jezdnia w Toruniu

  • AT    6 listopada 2012 - 09:54
Gotowa nowa jezdnia w Toruniu

Od wtorku, 6 listopada 2012 roku kierowcy pojadą do placu Hoffmanna nową, dobudowaną jezdnią ulicy Bema. Stara jezdnia będzie remontowana. Docelowo ulica przy Tor-Torze będzie dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.
Trwa przebudowa ulicy gen. Józefa Bema w Toruniu. Prace obejmują odcinek o długości 987 metrów - od placu prof. Alojzego Hoffmanna do Szosy Chełmińskiej.

Za ponad 7 mln złotych drogowcy z Alstalu dobudowali po stronie północno-zachodniej drugą jezdnię dwupasową. Docelowo Bema będzie dwujezdniowa, po dwa pasy w każdym kierunku. W ramach zadania powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe oraz nowe oświetlenie.

Dla poprawy bezpieczeństwa i w celu zwiększenia przepustowości oraz płynności ruchu w obrębie skrzyżowań wybudowane zostaną pasy do prawo- i lewoskrętu.

- Nowa jezdnia jest już gotowa do ruchu. W najbliższy wtorek zostanie skierowany na nią ruch.  Na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ulicy Matejki, tak jak to było dotychczas, ruch będzie dwukierunkowy. Udogodnieniem dla kierowców będzie możliwość przejazdu nową jezdnią w kierunku ronda na placu Hoffmanna - mówi Karol Władecki, kierownik budowy z ramienia firmy Alstal.

Do wykonania pozostały: remont starej jezdni, niewielki fragment kanalizacji deszczowej, chodnik na odcinkach od Szosy Chełmińskiej do ul. Matejki i od ul. Gałczyńskiego do placu Hoffmanna oraz ustawienie ekranów akustycznych przy szkole.    Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.