PARTNER PORTALU
  • BGK

Gra w golfa na wysypisku opóźni się

  • PAP    10 października 2012 - 12:55
Gra w golfa na wysypisku opóźni się

Oficjalne otwarcie pola golfowego Zawarcie, które powstało na dawnym wysypisku śmieci w Gorzowie, nastąpi wiosną 2013 r.
Poinformowała o tym w środę dyrektor ds. marketingu i kooperacji Zakład Utylizacji Odpadów w Gorzowie Magdalena Sobierajczyk. Pierwotnie ZUO zakładał otwarcie pola w tym roku. Jak wyjaśniała Sobierajczyk, wykonawca wystąpił jednak o przesunięcie terminu oddania inwestycji, co tłumaczył przedłużającą się procedurą związaną z podłączeniem prądu.

Czytaj też: Zrobią pole golfowe na wysypisku śmieci

Obecnie wykonawca prowadzi prace związane z wykończeniem domu klubowego, pielęgnacją zieleni, a także końcowe roboty budowlane. W drugiej połowie października nastąpi odbiór obiektu sportowego.

„Wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie na przełomie października i listopada, termin ten zbiega się jednak z zakończeniem sezonu golfowego, dlatego też zarząd spółki ZUO podjął decyzję, że ze względów ekonomicznych najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie pola golfowego Zawarcie (...) z początkiem wiosny 2013 roku” – powiedziała Sobierajczyk.

Inwestycja rozpoczęła się w marcu 2010 r., kiedy to w ramach przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę obiektu – firmę Golf Projekt z podgorzowskiej Baczyny. Pozwolenie na budowę wydano w marcu 2011 r., a zasadnicza część inwestycji trwała 19 miesięcy.

Atutem gorzowskiego pola jest jego położenie w granicach administracyjnych miasta – to duże udogodnienie dla golfistów. W przyszłym roku na nowym polu planowane jest m.in. zorganizowanie turniejów, prowadzenie kursów i akademii golfa dla dzieci i młodzieży. Budowa obiektu sportowego i jego wyposażenie to koszt ok. 4,5 mln zł. Według inwestora (ZUO) to pierwsze w kraju miejsce do gry w golfa zlokalizowane na terenie, który przed laty pokrywały hałdy śmieci.

Teren składowiska został podany rekultywacji; ostatni raz śmieci trafiły tam w 1992 roku. W 2008 roku pojawił się pomysł budowy pola golfowego. 9-dołkowe pole wraz z zapleczem zajmuje ok. 30 ha. Znajdują się na nim trzy zbiorniki wodne i tzw. strzelnica golfowa – miejsce, w którym golfiści trenują uderzenia schronieni pod wiatą.

W budynku głównym znajdą się szatnie, biura, symulator gry w golfa, a także bar i sklep. Powstał także budynek gospodarczy i niezbędna infrastruktura. Pole golfowe w Gorzowie nie będzie należało do największych (pełnowymiarowe liczy 18 dołków), jednak jego lokalizacja jest dodatkową atrakcją – znajduje się blisko centrum miasta, a z jego wzniesień rozciąga się widok na rzekę Wartę i panoramę Gorzowa. Inwestycja jest finansowana z pieniędzy gorzowskiego ZUO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • NiT, 2012-10-11 08:28:06

    Ile Gorzów będzie dopłacał do eksploatacji tego obiektu?