PARTNER PORTALU
  • BGK

Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    18 grudnia 2010 - 08:04
Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów

Anulowanie 45 przetargów na budowę dróg zapowiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Pod nóż pójdą m.in. duże odcinki drogi krajowej ekspresowej siódemki oraz drogi ekspresowej S17 i S3.
O planowanych cięciach minister poinformował podczas spotkania ze świętokrzyskimi parlamentarzystami, którzy pojechali lobbować za budową drogi krajowej nr 73 pod Kielcami. Inwestycja została w konsultowanym właśnie „Programie budowy dróg krajowych na lata 2011-2015” przesunięta do realizacji „po 2013 roku” – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Rzeczywistość finansowa jest bezwzględna. W październiku okazało się, że planowany limit w Krajowym Funduszu Drogowym będzie mniejszy o 16 mld zł i wyniesie 78 mld. Z tego powodu trzeba anulować 45 już trwających postępowań przetargowych.

Najbardziej ucierpi droga ekspresowa S7. Pod nóż pójdzie tam m.in. 40 kilometrowy odcinek na Pomorzu z Koszwał do Kazimierzowa. Do wycięcia na siódemce przeznaczono jeszcze m.in. odcinek pomiędzy Ostródą i Olsztynkiem, Radomiem i Skarżyskiem-Kamienną oraz Jędrzejowem i granicą woj. małopolskiego

Z planów ministerstwa wynika również, że zabraknie środków na budowę łącznika S7 do autostrady A4 w Krakowie.

Na drodze S17 do wycięcia zakwalifikowano cztery odcinki w rejonie Lublina. W Wielkopolsce wycięto odcinek drogi S5 ze Żnina do Gniezna. W woj. lubuskim odcinek drogi S3 pomiędzy Międzyrzeczem i Zielona Górą oraz jedną jezdnię autostrady A18 od Krzyżowej do przejścia granicznego w Olszynie.

Oficjalna informacja o anulowaniu 45 przetargów nie trafiła jeszcze do centrali GDDKIA – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • preczzpropagandą, 2010-12-28 14:16:04

    Nieudolny rząd ma ciągle problem z finansami ale do kancelarii premiera i Komoruska dołożyli w przyszłym roku setki milionów więcej a na drogi brakło.