PARTNER PORTALU
  • BGK

Grabowski: w tym i 2015 roku zakończą się ważne inwestycje

  • PAP    5 lutego 2014 - 20:47
Grabowski: w tym i 2015 roku zakończą się ważne inwestycje

300 mln zł przeznaczymy na dopłaty do kredytów na energooszczędne budownictwo mieszkaniowe do 2018 roku - zapowiedział minister środowiska Maciej Grabowski.
"Uruchamiamy dopłaty do kredytów na energooszczędne budownictwo mieszkaniowe. To się przełoży de facto na dotacje: do mieszkań w budynkach, które tę energooszczędność zapewnią, od 11 tys. do 16 tys. zł lub też dla domów - od 30 tys. do 50 tys. zł" - wyjaśnił szef resortu środowiska na wspólnej konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.

Jak mówił, w tym i 2015 roku zakończą się ważne dla gospodarki i społeczeństwa inwestycje związane z gospodarką wodną. Chodzi m.in. o modernizację tzw. wrocławskiego węzła wodnego. "To zapewni bezpośrednią ochronę przeciwpowodziową dla Wrocławia, dla ok. 600 tys. osób. To jest inwestycja na kwotę ponad miliarda złotych" - powiedział.

Następna inwestycja, która ma być skończona w tym roku to system ochrony przeciwpowodziowej Żuław. "Bezpośrednią ochroną zostanie objętych 250 tys. osób. To zapewni również pośrednio bezpieczeństwo przeciwpowodziowe dla Gdańska" - podkreślił. Dodał, że wartość inwestycji to niemal 650 mln zł.

"Już uruchomiliśmy tzw. informatyczny system osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami przeciwpowodziowymi, które obejmują 253 rzeki. To nam zapewni znacznie precyzyjniejsze reagowanie w czasie zagrożeń związanych z powodziami" - dodał Grabowski. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: