PARTNER PORTALU
  • BGK

Granty dla 6 miast na inicjatywy społeczne

  • AT    30 października 2013 - 16:43
Granty dla 6 miast na inicjatywy społeczne

Siłownia w parku na warszawskim Mokotowie, bezpieniężna kawiarnia w Krakowie, ożywienie wrocławskiego Nadodrza i studio muzyczne w Gdańsku - to między innymi na te projekty najchętniej głosowali internauci na platformie Groupon Starter.
Autorzy sześciu zwycięskich projektów otrzymają na ich realizację po 10 tysięcy złotych w formie grantów ufundowanych przez Groupon Polska.

Groupon Starter jest platformą stworzoną przez Groupon Polska, na której mieszkańcy sześciu polskich miast - Krakowa, Poznania, Łodzi, Aglomeracji Trójmiasta (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Warszawy i Wrocławia - mogli od 5 do 31 sierpnia przedstawić własne propozycje ciekawych i potrzebnych inicjatyw społecznych. Odzew był ogromny - wpłynęło ponad 120 projektów. Z tej puli przedstawiciele Groupon - biorąc pod uwagę zarówno kreatywność, jak i realizm zgłoszonych inicjatyw - wybrali po trzy najciekawsze w każdym mieście. Ostateczny wybór projektów leżał w rękach internautów.

W głosowaniu trwającym od 3 do 15 września oddano prawie 16 tysięcy głosów, które wyłoniły sześciu zwycięzców. Ich projekty zostaną nagrodzone grantami o wartości 10 tysięcy złotych każdy. Prace nad wprowadzeniem inicjatyw w życie rozpoczną się od października.

- Bardzo się cieszę, że Groupon Starter spotkał się z tak dużym zainteresowaniem. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zgłosili pomysły i tym, którzy głosowali na swoich faworytów. To bardzo budujące, że Groupon Starter zainspirował mieszkańców polskich miast i przekonał ich, że nawet małe przedsięwzięcia, realizowane wspólnie z innymi, mogą zmienić na lepsze nasze życie i otoczenie - mówi Aniela Hejnowska, Dyrektor Zarządzająca Groupon Polska.

- Biorąc pod uwagę sukces platformy, jesteśmy pewni, że będziemy ją rozwijać i przygotujemy kolejne edycje tego programu. Zgodnie z licznymi prośbami spływającymi do nas m.in. poprzez media społecznościowe, rozszerzymy także jego zasięg na inne polskie miasta - dodaje.

Również uczestnicy są zdania, że formuła projektu zdała egzamin.

- Groupon Starter to ciekawy sposób na realizację różnych pomysłów wspólnie z lokalną społecznością. Mój projekt - budowa studia muzycznego w Trójmieście - to duży wydatek. Dzięki zdobytemu w głosowaniu grantowi, jego realizacja będzie możliwa. Myślę, że najbardziej skorzystają na tym osoby, które na co dzień nie mają warunków do samorealizacji - mówi Michał Champel, zwycięzca z Trójmiasta.

Inspiracją do powstania platformy było badanie przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Groupon Polska.

- Raport z badania wykazał, że większość Polaków lubi i chce pracować w grupie na rzecz lokalnej społeczności, ale wielu z nas nie wie, w jaki sposób może się w taką pracę zaangażować. Platforma Groupon Starter zdecydowanie ułatwiła wspólne działanie - mówi Marta Żakowska, redaktorka naczelna magazynu „Miasta" i podkreśla, że Polakom wystarczy dać odpowiednie narzędzie i od razu wielu z nich jest gotowych do działania.

- Liczba inicjatyw zgłoszonych do pierwszej edycji programu Groupon Starter pokazuje, jak wiele grup i środowisk w Polsce ma świetne pomysły na podniesienie jakości życia w naszych miastach. Okres zgłaszania projektów do konkursu był krótki, a jednak napłynęło ich wiele i większość z nich była dobrze dopracowana. Wystarczy więc, jak widać, udostępnić prosty mechanizm opisywania i finansowania przedsięwzięć, by uruchomić kolejny kanał komunikacji z mieszkańcami, przyczyniający się do lepszego rozumienia ich potrzeb lokalnych - komentuje Marta Żakowska.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: