PARTNER PORTALU
  • BGK

Gróbarczyk: Polska odbuduje potencjał stoczniowy

  • AT    31 stycznia 2017 - 08:30
Gróbarczyk: Polska odbuduje potencjał stoczniowy
Stocznia Gdańska (fot.wikipedia.org/Stako )

Polskie stocznie powinny się nastawić między innymi na budowę promów pasażersko-samochodowych albo statków do obsługi platform wiertniczych.
Polska odbuduje potencjał stoczniowy - powiedział w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

Jak wyjaśnia w "Naszym Dzienniku", polskie stocznie powinny się nastawić na budowę między innymi promów pasażersko-samochodowych albo statków do obsługi platform wiertniczych. Drugim kierunkiem działania stoczni ma być odbudowa Marynarki Wojennej. W ramach Planu Modernizacji Technicznej rząd zamierza przeznaczyć na ten cel wiele miliardów złotych. Trzecim kierunkiem będzie modernizacja floty rybackiej, na co już są zarezerwowane odpowiednie fundusze.

Czwartym jest budowa statków dla żeglugi śródlądowej, która zdaniem ministra Marka Gróbarczyka, przestała funkcjonować. Generalnym założeniem jest budowa zaawansowanych technologicznie jednostek, w których zostaną zastosowane innowacyjne rozwiązanie techniczne, co jednocześnie ma przynieść naszemu krajowi znaczące zyski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wszyscywszystkowiedzą, 2017-02-01 15:27:35

    POkrętacze, jeżeli napiszą komentarz, to oczywiście krytyczny. Bo przecież sami te wszystkie stocznie likwidowali aby "dać zielone światło" stoczniom niemieckim. Część Polskich stoczniowców ze Szczecina, do dzisiaj pracuje w niemieckich stoczniach, na oczywiście kolonialnych warunkach....  rozwiń