PARTNER PORTALU
  • BGK

Grube miliony dla Warki, Ząbek i Wiązownej

  • PAP    29 lipca 2010 - 14:09
Grube miliony dla Warki, Ząbek i Wiązownej

Ponad 31,8 mln zł z funduszy unijnych zostanie przeznaczonych na przebudowę dróg w gminie Wiązowna, kompleksowy remont dróg w Ząbkach oraz rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego w Warce - poinformował mazowiecki marszałek.
Wartość tych trzech inwestycji przekroczy 43,6 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to przeszło 31,8 mln zł.

Umowy w tej sprawie podpisali w czwartek z beneficjentami (miasto Ząbki, powiat grójecki i gmina Wiązowna) członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego Waldemar Roszkiewicz i Piotr Szprendałowicz.

Szprendałowicz zwrócił uwagę na projekt dla Muzeum im. Kazimierza Puławskiego w Warce, które dzięki dofinansowaniu ma stać się atrakcją nie tylko dla turystów z kraju, ale również dla Polonii amerykańskiej. Wartość tego projektu wyniesie ponad 14 mln 584 tys. zł. Kwota dofinansowania z UE - ponad 7 mln 916 tys. zł. Planowana jest modernizacja muzeum, konserwacja zabytków i zbiorów. Stworzone zostaną elektroniczne katalogi muzealne, wirtualny przewodnik po zespole muzealno-parkowym. Do 2012 r. ma być zrewitalizowany park. Powstanie też Centrum Edukacyjno-Muzealne z wydzielonym archiwum Polonii.

W gminie Wiązowna pod koniec 2010 r. zostanie zmodernizowanych ponad 8,5 km dróg. Inwestycje będą realizowane w czterech miejscowościach: Wiązowna, Radiówek, Majdan i Zakręt. Całkowita wartość projektu to ponad 15 mln 922 tys. zł Kwota dofinansowania - ponad 12 mln 737 tys. zł.

Dofinansowanie z Unii Europejskiej na kwotę ponad 11 mln 190 tys. zł otrzyma projekt pt. Kompleksowy remont i budowa głównych dróg w Ząbkach. Jego łączna wartość to ponad 13 mln 165 tys. zł. Na przełomie lat 2010-2011 w ramach projektu przeprowadzone zostaną remonty oraz budowa nowych dróg. Powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, położona będzie telekomunikacyjna linia światłowodowa, przebudowane urządzenia infrastruktury technicznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.