PARTNER PORTALU
  • BGK

Grudziądz dostanie na rewitalizację ulic

  • KB    18 maja 2010 - 10:30
Grudziądz dostanie na rewitalizację ulic

Miasto dostanie 11,3 mln z Unii na wartą ponad 16 mln inwestycję drogową.
Umowę o dofinansowanie projektu „Przebudowa ulic Starego Miasta w Grudziądzu w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Grudziądza na lata 2009-2015” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego podpisali w piątek, 14 maja br. w Toruniu prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Kamila Radziecka, dyrektor departamentu wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 16,2 mln zł, dofinansowanie ok. 11,3 mln zł.

Głównym celem projektu jest odrestaurowanie i uporządkowanie zabytkowej przestrzeni miejskiej obejmującej Rynek Starego Miasta, Plac Miłośników Astronomii oraz ulice Zamkową, Spichrzową, Wodną, Tkacką, Kościelną, Starorynkową - od ul. Długiej do ul. Kościelnej, Długą - od ul. Starorynkowej do ul. Murowej, Murową - od ul. Starej do ul. Długiej, Ratuszową, Prostą, Reja, Poprzeczną, Pańską, Szkolną - od ul. Pańskiej do torowiska tramwajowego wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada również wymianę i uzupełnienie małej architektury oraz uzupełnienie zieleni miejskiej na obszarze objętym projektem.

- Cieszę się, że podpisaliśmy kolejną umowę na dofinansowanie realizacji projektu ze środków europejskich. Projekty pozwolą na stopniową i kompleksową rewitalizację obszaru Starego Miasta, a więc m.in. na odtworzenie cech zabytkowych, historycznych i artystycznych budynków, wpłyną na poprawę ładu przestrzennego, poziomu bezpieczeństwa i dostępności miasta dla osób niepełnosprawnych – mówi prezydent Robert Malinowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.