PARTNER PORTALU
  • BGK

Grudziądz przejął boisko

  • GK    16 sierpnia 2012 - 19:47
Grudziądz przejął boisko

Grudziądzki samorząd przejął od Ministerstwa Obrony Narodowej boisko sportowe położone przy ul. Słowackiego. Obiekt będzie udostępniany uczniom Szkoły Podstawowej nr 9, młodzieżowym klubom sportowym i mieszkańcom.
Jak informuje magistrat w grudziądzu, nieruchomość znajdowała się w trwałym zarządzie MON. Starania o pozyskanie terenu Prezydent Grudziądza Robert Malinowski rozpoczął w listopadzie 2011 r. Wówczas wystąpił do Wojewody o wyrażenie zgody na wygaśnięcie trwałego zarządu MON w porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej.

– Wojewoda kujawsko – pomorski zarządzeniem z 12 lipca br. zgodził się na dokonanie darowizny nieruchomości Skarbu Państwa na rzecz jednostki samorządu terytorialnego. Akt notarialny w tej sprawie podpisaliśmy 3 sierpnia br. Zyskaliśmy kolejny kompleks sportowy, w skład którego wchodzi boisko i zaplecze socjalne – mówi prezydent Robert Malinowski.

Samorząd pozyskał działkę o pow. 2,1770 ha, na której znajduje się boisko z bieżnią wykonaną z żużla z krawężnikami, zabudowane budynkiem socjalno – biurowym o pow. 124 mkw.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.